22 січня, у Палаці культури міста Луцька відбулись збори Волинських громадських організацій учасників АТО з приводу можливості об’єднання таких організацій в єдину обласну спілку. Всього на збори були запрошені представники 24 ГО.

Військові повинні були обговорити умови об’єднання, назву майбутньої спілки та її структуру, обрати голову, та створити робочу групу для напрацювання пунктів статуту нової організації.

Засідання розпочалось об 11:00 і одразу ж при встановленні регламенту роботи та обранні  членів президії і лічильної комісії, мало місце обурення окремих представників громадських організацій. З’ясувалось, що не всі ГО виявили бажання об’єднуватись в одну спілку.

Майданівець, та учасник АТО Олексій Кушнєр розповів присутнім, що суперечки виникають через те, що не витримана юридична сторона, адже делеговані представники організацій мали б отримати мандати, згідно яких і проводити голосування. До того ж немає порядку денного та проекту рішення, з яким можна було б ознайомитись.

Голова координаційного центру Волинської обласної організації ветеранів АТО Ярослав Мудрик розповів, що ніхто не примушує громадські організації об’єднуватись насильно. Списки ж офіційно делегованих представників військових ГО, котрі виявили таке бажання, були складені заздалегідь та надані секретаріату. У видачі мандатів Ярослав Мудрик не вбачає необхідності, адже процес голосування буде відбуватись підняттям руки. Він також наголосив, що організації які незгідні об’єднуватись все одно були запрошені, і можуть бути присутні при голосуванні.

Дехто підтримав Олексія Кушєра та зауважив, що не знайомий з більшістю присутніх, та не певний, що участь у голосуванні прийматимуть саме делеговані представники.

Кожна організація мала відрядити на збори до обласного центру по 5 делегатів. Натомість з’ясувалось, що представників деяких організацій було більше п’яти, інші ж налічували по 2-3 людини.

Аби не переплутати запрошених, спочатку Ярослав Мудрик запропонував кожній делегації зайняти в залі по одному ряду. Коли така пропозиція не знайшла підтримки він запропонував надати право голосу всім присутнім в залі.

Близько півтори години військові та громадські активісти не могли знайти порозуміння, та затвердити регламент своєї роботи.

Зрештою, учасники перемовин домовились про створення обласної спілки. Тож волинські організації учасників АТО повинні будуть припинити свою діяльність, та приєднатись до новоутвореного об’єднання. Протягом тижня представники ГО повинні будуть обрати делегатів, які увійдуть до складу президії і будуть планувати подальші етапи об’єднання.