Більше 50 тисяч лучан користуються пільгами на безплатний проїзд в громадському електротранспорті обласного центру. Окрім цієї категорії, якій передбачені соціальні гарантії від держави згідно із законами України, місцеві органи самоврядування додали ще дві категорії.

Згідно з інформацією на офіційному сайті Луцької міської ради, з метою соціального захисту сімей, які прибули зі східних областей України, та сімей, які виїхали з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на тимчасове перебування до Луцька по 31 травня 2016 року, зокрема 87 школярів забезпечили безкоштовним проїздом у тролейбусах. Для міського бюджету це вартуватиме 17,4 тисячі гривень, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Також надавати посвідчення для безкоштовного проїзду в автобусах на міських маршрутах будуть індивідуально незахищеним верствам населення.

Щодо останнього пункту, заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко під час останнього засідання виконавчого комітету роз’яснив:

«Пільги на проїзд даватимуться й мало захищеним верствам населення, які не підпадають під категорію пільговиків, але мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Також передбачили надати пільговий проїзд й двом нашим студентам-сиротам. Ці пільги даються індивідуально, по кожному окремому випадку питання розглядають соціальні працівники».

Окрім того, посадовець додав, що сьогодні в Луцьку є 51 тисяча пільговиків, втім, запевняє, що реально потребують допомоги лише 15 тисяч містян.

Зауважимо, що для того, щоб забезпечити пільгове перевезення лучан у 2016 році, необхідно близько 42 мільйонів гривень. З цього приводу в Луцькраді сказали, що обов’язок на міський бюджет поклали непосильний.

Нагадаємо, правом пільгового прозду можуть користуватися інваліди 1 та 2 групи, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлених батьківського піклування, учні із малозабезпечених сімей, особи, які супроводжують інвалідів 1 групи та учасників бойових дій. Одночасно право безплатного проїзду втратили ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени родин загиблих (померлих) ветеранів війни, інваліди 3 групи та інші. Водночас, особи, які мають статус учасників війни, дітей війни, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань зможуть використовувати своє право через статус пенсіонерів за віком або інвалідів.