У міській раді кажуть, що Нововолинське вище професійне училище та професійно-технічне училище №11 повинна фінансувати область, в області – що міська рада. Через відсутність розпорядника коштів у двох навчальних закладах міста миряться з незручностями понад 1000 учнів та близько 200 працівників, - пише БУГ.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» фінансове забезпечення училищ має здійснювати міськрада. Однак через те, що обидва навчальні заклади – і вище професійне, і професійно-технічне училища – перебувають у власності Міністерства освіти і науки України, фінансування з міського бюджету є порушенням Бюджетного кодексу. Поки тривають дискусії, хто ж все-таки повинен давати гроші, проблем у закладах накопичилось немало. Порушуються терміни виплати стипендії учням та зарплати працівникам, досі не розпочато процедуру закупівлі енергоносіїв тощо. Залишається відкритим харчування дітей-сиріт, малозабезпечених та дітей-інвалідів. У ПТУ №11 є більше 30-ти учнів пільгових категорій, і доводиться харчувати їх продуктами, на яких «заощадили» минулого року.
«Цьогоріч у нас закупівель не було ніяких, бо немає кошторису – ні постійного, ні тимчасового. Проплата комунальних послуг стоїть на місці – нема коштів. В кінці місяця треба платити за тепло, електроенергію і воду. З 25-го січня учні мають отримати стипендію, відповідно, грошей нема. На зарплату працівникам, ми про аванс мову не ведемо, також потрібні кошти», – каже директор ПТУ №11 Юрій Стецюк.
Відповідно до статті 27 ЗУ «Про державний бюджет на 2016 рік» передбачено передачу видатків на підготовку робітничих кадрів на фінансування місцевих бюджетів. Однак, так як цього не було зроблено до першого січня, то і міська влада відмовляється фінансувати навчальні заклади.
Більшість училищ області залишилися на обласному бюджеті і ведуть свою фінансову діяльність так як і щороку. А в Нововолинську чекають, що скажуть «зверху». Керівники закладів зверталися до голови Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Лілії Гриневич, яка дала відповідь, що 27-го січня має відбутися засідання і вже вдруге будуть звертатися до Кабміну на перегляд закону про передачу.
Працівникам і учням нема різниці, звідки отримувати гроші. В училищах навчаються в основному діти, які потребують соціального захисту, і потрібно їх забезпечити необхідними умовами. Тим часом в навчальних закладах вже почали готуватися до перекриття доріг, щоб привернути увагу до проблеми, але чи це найкращий вихід з положення? Освітяни все ж сподіваються вирішити питання в рамках закону.
Коментарі
стягнути вкрадене
26.01.2016 18:28:27
вибір виходів 1 в Слово Волині , Під прицілом Див . ці та інші коментарі за 18 . 01 .2016р в статях про ПТО. 0 . о - на сайті Батов Геннадій Федорович - Лілія Гриневич , в курсі , на дольових від Бориса ... Є вихід! 2016-01-19, 17:54:56 Батов, Некрасова, Панькевич, ... - добре знайомі прізвища всім, хто мав справу з ЛВПУ. Список реально можна поповнити як мінімум ще десятьма училищними ділками. А ще ж є не училищні специ по училищних аферах. - Стягнути в судовому порядку з усіх все, що вгребли і .... найбільший ПТНЗ Волині забезпечений фінансами на два, а то й три роки. (Відповісти) Слава реформаторам ! Керманич Волині АС ! 2016-01-19, 21:49:18 Не проблема . Безвихідних ситуацій не буває . Хороший вихід дати доручення Світлані Мишковець яка до призначення на посаду заст. голови ОДА , повністю курувала питання розкрадання коштів Державного центру зайнятості . Гроші , а це мільйони виділенні на підготовку , мільйони на перепідготовку незанятого населення , мільйони на інші програми , - вкраденні в Держави найкраще повернути . Реформи на найблище десятиліття отримають небачене , нечуване по своїх маштабах фінансування .