Крім того, експерти Environmental Working Group заявили, що американські стандарти, які використовуються у виробництві мобільних телефонів, не дозволяють сподіватися на безпеку їх використання, особливо для дітей.
«Нинішні стандарти виробництва мобільних телефонів підвищують у майбутньому ризик розвитку пухлин мозку у людей, які порівняно довго використовують мобільні телефони, терміном в 10 і більше років», - заявила старший науковий співробітник EWG Ольга Найденко.
Співробітники групи EWG створили базу даних властивостей телефонів і смартфонів, в якій, серед інших характеристик, вказаний рівень випромінювання кожного пристрою.
На думку дослідників, один з головних небезпек в тому, що телефон знаходиться в тісному контакті з тілом людини. Інші побутові прилади, наприклад мікрохвильові печі, теж випромінюють електромагнітні хвилі, але тут є істотна різниця. «Ви ж не кладете голову всередину мікрохвильовки», - говорить професор біоінженерії в Університеті Вашингтона Генрі Лей.
Згідно зі стандартами Федеральної комісії із зв'язку США, для визначення стандарту випромінювання мобільних телефонів використовується величина під назвою питома коефіцієнт поглинання (SAR), яка вимірюється у ВАТ на кілограм (Вт / кг).

У цілому чим менше рівень SAR, тим більш безпечним є телефон. Наприклад, рівень SAR для смартфона iPhone 3G дорівнює 1,39 Вт / кг, а для iPhone 3GS - 1,19 Вт / кг. Найкращим телефоном у списку EWG став Samsung Impression - його рівень випромінювання дорівнює всього 0,35 Вт / кг.
Але фахівці EWG вважають, що нинішні стандарти FCC дозволяють телефони з рівнем випромінювання в кілька разів більше припустимого.
«Мозок і так отримує дуже сильне випромінювання від телефону, і для нього повинен бути передбачений більш високий рівень захисту», - кажуть представники EWG, повідомляє Wired.
За словами фахівців, десятка найбільш безпечних стільникових телефонів виглядає так: на першому місці телефон Samsung Impression (SGH-a877), за ним іде Motorola RAZR V8, третє місце в Samsung SGH-t229, на четвертому - Samsung Rugby (SGH-a837), п'яте місце дісталося Samsung Propel Pro (SGH-i627), далі - Samsung Gravity (SGH-t459), на сьомому місці T-Mobile Sidekick, восьме - LG Xenon (GR500), за ним Motorola Karma QA1, замикає десятку Sanyo Katana II.
Коментарі
коментарів немає