Ремонт покрівлі операційного блоку, встановлення двох ліфтів та план добудови відділення невідкладної медичної допомоги – про нагальні потреби міської клінічної лікарні обранці громади міста дізналися під час дня депутата у луцькій міській клінічній лікарні сьогодні, 26 січня.

Як розповіла головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич, заклад надає цілодобову медичну допомогу мешканцям Луцька та районів області (28% пацієнтів становлять мешканці районів) – щороку понад 22 тисячі пацієнтів лікуються у стаціонарі і ще майже 20 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу амбулаторно. Так, лише протягом минулої ночі госпіталізували 17 осіб, у травмпункті прийняли 37 - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

У структурі видатків лікарні 78,9% становить заробітна плата, 7% - оплата комунальних носіїв, 9,2% - медикаментозне забезпечення, 2,9% - харчування та лише 1% - утримання закладу. Водночас, у бюджеті на триразове харчування одного пацієнта на добу передбачено лише 6,41 гривні, попри те, що продукти харчування подужчали на 40,4%. Своєю чергою, медикаменти подорожчали за рік на 35,8%, реактиви (які закуповують переважно закордоном) – на 99%.

З бюджету розвитку міста ще у 2014 році виділили 1,437 мільйона гривень на придбання двох лікарняних ліфтів. Як виявилося, для встановлення ліфтів потрібні більші кошти, ніж передбачалося – довелося мурувати стіну в шахти ліфта для того, щоб його встановити. На монтажні роботи у закладу лишалося 160 тисяч гривень, але підрядники побачили, що доведеться виконати більший об’єм робіт, ніж планувалося. Так, необхідні на встановлення двох ліфтів 800 тисяч гривень передбачили у міському бюджеті. Ця сума спочатку викликала здивування депутатів, адже під час розгляду проекту бюджету міста їм не пояснили докладний обсяг робіт, що мають бути виконані.

Лікарня була побудована на болоті, тож, як зазначила головний ліар, постійно виникали проблеми з підтопленням будівлі. Під час огляду медичного закладу депутатам показали приміщення підвалів та стерилізаційної, що були затоплені внаслідок стихійного лиха у липні 2013 року – рівень води тоді сягав до двох метрів. Після цього здійснюють реконструкцію щитових, провели укріплення сходової клітки.

Серед завдань з покращення матеріальної бази – заміна ліфтів, робота над добудовою відділення невідкладної допомоги, заміна підлогового покриття у відділеннях на 4 та 7 поверхах, реконструкція системи вентиляції операційного блоку та капітальний ремонт даху операційного блоку. Наразі з міського бюджету виділили 780 тисяч гривень на ремонт покрівлі адміністративного корпусу будівлі (у якому розташований операційний блок).