Як створити ОСББ? З чого розпочати? До кого можна звернутися по допомогу? Як взяти участь у державній програмі кредитування енергозберігаючих заходів? Як правильно обрати підрядника? Ці питання все частіше турбують українців, адже незабаром мешканці багатоповерхівок мусять визначитися – чи створювати ОСББ, чи покладатися на управителя. Про це інформує прес-служба Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Цього ж бо вимагає ухвалений парламентом закон, що вступив у дію 1 липня, який руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям будинків ефективно управляти спільним майном.

У жителів багатоповерхівок буде 2 шляхи: самоорганізуватися або приготуватися до нового управителя, який розпоряджатиметься їхніми коштами. Ним може бути як фізична, так і юридична особа, яка згідно з договором із співвласниками забезпечує належне утримання й ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території, належні умови проживання, а також задоволення господарських та побутових потреб.

Створення ОСББ – справа непроста, зате вигідна. Практика показує, що об’єднання співвласників – чи не єдиний варіант наведення порядку у будинку

В зв’язку із цим, в Офісах розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» надають юридичну, фінансову, консультативну допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, задля того, аби спростити процес переходу до більш якісного управління будинком.

Для ініціативних мешканців будинків, які хочуть створити ОСББ організовують відповідні навчання в Офісах розвитку кварталу, допомагають з реєстрацією такого об’єднання та у виборі підрядників для виконання ремонтних робіт.

Так, вже десятки ініціативних груп пройшли курс навчання зі створення ОСББ, зареєстрували об’єднання і отримали сертифікати учасника навчально-тренінгової програми «Управління житловою нерухомістю та створення ОСББ» та гранти на покриття витрат.

Крім того, об’єднання, які потребують термінових коштів, мають змогу отримати поворотні кошти на вирішення нагальних питань із револьверного фонду.