Американська Марсіанська наукова лабораторія (MSL) полетить до "червоної планети" в 2011 році і знов спробує визначити, чи є життя на Марсі.

Спочатку запуск мав відбутися в 2009 році, однак потім його довелося відкласти. Тим не менше, всі наукові програми будуть виконані в повному обсязі, запевнив представник Лабораторії реактивного руху Едвін Канн на що проходить в Інституті космічних досліджень РАН Міжнародній нараді "Хенд-2009". 

Космічний апарат буде складатися з трьох модулів - перелітні, посадкового та ровера-марсохода, собщаєт ІТАР-ТАРС. При розробці MSL американці прагнуть вирішити декілька складних технічних завдань, у тому числі забезпечити точність посадки до 10 кілометрів і пробіг ровера до 20 кілометрів. 

"Всього на ровері передбачається встановити 10 приладів. Всі вони покликані встановити, чи було життя на Марсі у минулому, або, можливо, воно є в даний час", - повідомив американський учений. Одне із складних завдань, що стоїть перед інженерами, - виробити програму синхронізації роботи 10 приладів з тим, щоб вони не заважали один одному. 

Марсохід не матиме сонячних батарей. Енергією його буде живити встановлене на "кормі" плутонієве джерело. "Оскільки ресурс марсохода залежить не від сонячних батарей, а від надійності самої конструкції апарату, передбачається, що він зможе дослідити поверхню Марса протягом двох земних років", - підкреслив Ігор Митрофанов, завідувач лабораторією Інституту космічних досліджень РАН.