Вчені виявили, що пацієнти з сильними травмами голови мають більший шанс вижити, якщо в їх крові є етиловий спирт - ключовий компонент міцних алкогольних напоїв, і не виключають, що подальше вивчення механізму дії алкоголю в таких випадках дозволить удосконалити методики лікування травм голови, повідомляється в статті, опублікованій в журналі Archives of Surgery.

Автори публікації на чолі з Алі Салімом (Ali Salim) з Медичного центру "Цедаорс - Сінай" у Лос-Анджелесі (США) після аналізу 38 тисяч різних випадків травм голови прийшли до висновку, що алкоголь якимось чином допомагає при загоєнні сильних ран такого роду. Виявилося, що на 100 смертей від травм голови серед людей, які були в момент трагедії тверезими, припадає лише 88 летальних випадків серед тих, хто перебував у момент отримання травми в стані алкогольного сп\'яніння.

Чим викликана така статистика і який детальний механізм позитивної дії етилового спирту в цих випадках, вченим поки що не відомо, повідомляють РИА Новости. Салім вважає, що алкоголь може притупляти виділення великих доз адреналіну в головний мозок, що знижує запалення і тим самим дозволяє вижити деяким людям із сильною травмою голови. 

Для того, щоб навчитися застосовувати цей ефект в терапевтичних цілях, учені повинні з\'ясувати, для яких типів ушкоджень голови ця методика працює, у який термін після отримання травми людині має сенс призначити алкоголь і в яких кількостях.

Частково такі експерименти можна провести на тваринах, однак у випадку з людським мозком травми можуть бути набагато більш різноманітними, тому виявлений ефект навряд чи незабаром зможе знайти застосування в медичній практиці. 

"Вживання алкоголю було і залишається шкідливим заняттям, хоча б тому, що 40% ДТП зі смертельним результатом відбуваються саме під впливом алкоголю", - підсумував Салім, слова якого наводить New Scientist.