В «Укроборонпромі» і Міноборони України поділилися планами щодо масштабного реформування та модернізації української оборонної промисловості в найближчі 5 років. Завдяки впровадженню запланованих розробок, в парку української техніки можуть з'явитися роботизовані танки. Також планують модернізувати кораблі ВМС ЗС України - повідомляє газета «Сегодня».

Днями Кабмін прийняв концепцію реформування оборонно-промислового комплексу (ОПК), розраховану на період до 2020 р. Заступник глави Міноборони Ігор Павловський і заступник директора державного концерна «Укроборонпром» Юрій Пащенко розповіли про нововведення, які чекають український ОПК в рамках виконання цієї концепції.

«Ми запропонували Міноборони створювати безпілотники, які в змозі знищити, наприклад, ворожий танк. А наступним кроком може стати створення і роботизованого танка, який управляється на відстані», - розповів Пащенко.

Крім того, за словами Павловського, глибоку модернізацію зараз проходить і автомат Калашникова. Одну з модернізованих моделей цієї зброї, наприклад, зараз адаптують до умов використання бойових завдань розвідки.

Технычне оновлення проходить і військово-морський флот України, однак деталей її не розкривають.

«Через анексію Криму ми втратили 11 бойових кораблів і катерів і 8 суден забезпечення. Але запланована модернізація «Гетьмана Сагайдачного» та інших кораблів, інформація про них - з обмеженим доступом», - розповів Павловський.

Тим часом експерти схвалили амбітні плани оборонних структур України, але вказали на те, що 5 років для цього - мало: не вистачить ні часу, ні тим більше грошей, щоб так швидко здійснити задумане.

«Є три ключові питання при реформі ОПК: відсутність достатнього числа професійних кадрів, включаючи і менеджерів, і зварювальників, дефіцит промислової бази - більшість обладнання радянського виробництва, і третє - система контролю якості не дозволяє створювати конкурентну техніку. На вирішення всього цього може піти 5-10 років і більше. Але напрям думок у військових правильне. Наприклад, якщо говорити про дистанційно керований танк, то потрібно провести тривалий ланцюжок розробок. Що стосується ударного безпілотника, то наша країна поки не може задовольнити потреби в апаратах з дальністю дії від 50 до 200 км», - висловився військовий експерт Сергій Згурець.