Бій під Крутами увійшов в історію, як приклад мужності та самопожертви. Адже декілька сотень молодих студентів віддали свої життя за те, аби зупинити більшовицьку навалу.

Історик, доцент СНУ імені Лесі Українки Володимир Пришляк зазначає, що те, що сталося 29 січня 1918 року – це була російсько-українська війна - пише Громадське.Волинь.

«Війна більшовицької Росії проти Української Народної Республіки. І коли на Київ йшла велика шеститисячна армія Радянської Росії, то якраз студентські загони добровольців стали опорою біля залізничної станції «Крути». Але той чин, який ці хлопці зробили, він вартує дуже багато. Тому що немає сильнішого в житті, за крок добровольця», – зазначає історик.

Також Володимир Пришляк проводить аналогію між «крутянськими» студентами та добровольцями сучасного так званого АТО.

«Російсько-українська війна, яку ми традиційно називаємо АТО. Насправді це є велика, глобальна, інформаційна війна впливів. І ось ці хлопці – «кіборги» в Донецькому аеропорту, то крутянці за своїм духом, адже вони теж в нерівній сутичці і в нелегких умовах стояли до кінця. Так, як і ті хлопці», – каже історик.

Одним із таких «кіборгів» є Дмитро Колєсніков, боєць батальйону ДУК. Мав позивний «Правий» . 19-річний хлопець загинув 22 лютого 2015 року в Пісках, що на Донеччині.

Хлопець був активним учасником подій на Майдані, а потім пішов добровольцем на Схід. Усі благання батьків залишитись вдома були марними. «Хто, як не я?», – казав «Правий».

Бойові побратими хлопця говорили, що він був дуже активним та першим рвався у бій. Життя хлопця обірвав снаряд, від вибуху якого він загинув. Йому тоді навіть не виповнилось двадцять років.

«Та ніколи подвиг та захист своєї Батьківщини не був марним. Нажаль він вартує найвищого – людського життя. Але з цього починається країна, з цього починається нація, з цього починається народ, з цього починається все. Така самопожертва вартує дуже й дуже багато», – зазначив Володимир Пришляк.