В Україні розробили план надання допомоги у боротьбі з бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава» в Сирії, включаючи варіант військової підтримки. Документ розроблений за розпорядженням президента України Петра Порошенко. Про це 31 січня повідомила Independent.

Наголошується, що розроблено цілий ряд варіантів підтримки Україною боротьби з ІД, включаючи і військову допомогу у Сирії. Документ з відповідними пропозиціями, складений в Міністерстві оборони України, обговорять у Києві вже на цьому тижні в ході візиту в країну міністра оборони США Ештона Картера.

Як повідомляє видання, документ був складений за розпорядженням президента України Петра Порошенко. Він припускає участь українських військових у боротьбі проти ІГ в Сирії.

У Україні є чотири полки спеціальних сил та підрозділ розвідки міністерства оборони, загальною чисельністю 7 тисяч військовослужбовців. Крім цього, в Україні є достаточно непогані повітряно-десантні війська, підкреслює видання.

При цьому наголошується, що будь-яке використання української військової сили у Сирії може бути прийняте виключно після голосування у Парламенті.

ОНОВЛЕНО

Інформація про можливу військову участь України у боротьбі з бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава» в Сирії, опублікована британською Independent не відповідає дійсності. Про це 1 лютого повідомили у прес-службі Міністерства оборони.

«Повідомлення, що з'явилися в окремих ЗМІ про нібито можливу участь Збройних Сил України у боротьбі проти ІД в Сирії, є черговим прикладом дезінформації та гібридної війни, яка ведеться проти України», - сказано у повідомленні відомства.

Міноборони наполягає, що ніякі плани та варіанти використання підрозділів ЗСУ у бойових діях в Сирії або Іраку не розглядалися і запити з цього приводу до України не надходили. Сама Україна також не подавала запитів на участь і не збирається це робити, пояснив представник АП з питань АТО Андрій Лисенко.

«Україна активно співпрацює з партнерами по світовій спільноті з метою відновлення миру і стабільності на Близькому Сході. Йдеться про політичну підтримку у боротьбі з ІД, в тому числі в рамках Ради безпеки ООН, а також обмін розвідувальною інформацією між відповідними структурами», - додали у Міністерстві оборони України.