З початку року бюджетні організації та підприємства теплокомуненергетики розрахувались із ПАТ «Волиньгаз» за доставку (розподіл) газу лише на 5%. Сукупна сума боргу сягнула майже 35 мільйонів гривень.

Найбільшими боржниками є підприємства теплокомуненергетики області. За січень заборгованість підприємств ТКЕ становить 18,4 млн. грн. та 14.4 млн. грн попередньої оплати за лютий - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Серед підприємств, які не сплатили за розподіл природного газу важливі для життєдіяльності області установи, від функціонування яких напряму залежить комфорт тисяч волинських сімей. Зокрема це: ДКП «Луцьктепло», ПТМ «Володимир-Волинськтелокомуненерго», КП «Нововолинськтеплокомуненерго» та ПТМ «Ковельтепло».

Найкритичніша ситуація склалась із комунальним підприємством «Луцьктепло», яка ставить під загрозу подальше постачання газу на підприємство, що у свою чергу може лишити без тепла та гарячої води мешканців міста Луцька. Ця установа заборгувала найбільшу суму – понад 22 млн. грн. «Окрім цього, саме «Луцьктепло» лишається єдиним підприємством серед усіх боржників, яке із початку нового року не сплатило навіть найменшої частки заборгованості», - розповідає заступник голови правління з обліку та балансів ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

Окрім боргів ТКЕ, за розподіл природного газу боргують і бюджетні установи області, сума боргу за січень становить 0,6 млн. грн та майже 1,5 млн. грн попередньої оплати за лютий 2016 року.

«Волиньгаз» звертає увагу керівників підприємств-боржників, що несплата заборгованості приведе в подальшому до припинення подачі природного газу.

Зазначимо, комунальна структура ДКП «Луцьктепло» фактично знаходиться у найглибшій кризі за усі роки свого існування. Як повідомляв депутат від політичної партії УКРОП Ігор Поліщук, «Луцьктепло» дуже боргує перед «Волиньгазом» та «Волиньобленерго», через що із завершенням опалювального сезону підприємство ризикує припинити власну роботу.

Нагадаємо, 23 грудня 2015 року у міськраді рішенням сесії вирішили створити тимчасову контрольну комісію з вивчення проблем діяльності ДКП «Луцьктепло». А 12-го січня 2016 рокувідбулося перше засідання тимчасової контрольної комісії з вивчення проблем діяльності ДКП. Тоді Ігор Поліщук наголошував, що потрібно негайно щось робити для виведення підприємства з кризи, адже ДКП «Луцьктепло» може стати банкрутом.