В обласному бюджеті запланували закласти кошти для співфінансування проектів, які спрямовані на розвиток інфраструктури, впровадження енергоощадних технологій та задля добробуту громад. Щодо суми фінансової підтримки з казни, ще дискутують.
Про це йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією 4-го лютого - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
На чергове засідання сесії обласної ради пропонують розглянути та ухвалити Проект рішення «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2016-2018 роки».
Як інформувала начальник відділу з питань бюджету, економічної політики та проектної діяльності Алла Яценюк, переможна програма підтримки діяла в 2013-15-х роках й дала чимало результатів.
«Торік ця програма завершилася, вона була створена завдяки ініціативам громадськості та органів місцевого самоврядування. Ми бачимо, що сьогодні є велика потреба громад вирішувати проблеми на місцях завдяки співфінансуванню. До співфінансування долучалися не лише села, селища, а й місцевий бізнес, формуючи свідому та відповідальну громаду. На це ми давали 50% коштів з обласного бюджету. У 2013 році виділили 91 тисячу гривень на 4 проекти, в 2014-му році реалізували 12 проектів, а в 2015 - 15 проектів», - прозвітувала чиновниця.
Члени профільної комісії одностайно погодили цю програму підтримки та рекомендують її ухвалити депутатам під час чергового засідання.
Щодо фінансового ресурсу, то депутат від партії УКРОП, секретар профільної комісії Олександр Курилюк запропонував передбачити на це 5 мільйонів гривень.
«Ми бачимо, що від реалізації цієї програми є великий ефект. З районів вже надійшло пропозицій на 2 мільйони гривень, ініціативи й далі надходять. Я зауважу, що половину коштів дають з населеного пункту, де реалізовують певне поліпшення, тому результати будуть вражаючі. Треба не менше 2-3 мільйонів передбачити, а ще краще - 5 мільйонів гривень. От ми і матимемо тоді інвестиції в райони на загальну суму 10 мільйонів гривень. Тоді зо сто таких проектів успішно будуть виконані й на місцях це дасть наочний ефект», - наголосив Курилюк.
Втім, на думку депутата Анатолія Вітіва 5 мільйонів гривень - надто велика сума, мовляв, краще більше коштів передбачити на недобудовані об’єкти, які вже готові на 70-80%.
«У нас є лише 65 мільйонів гривень вільних залишків в обласному бюджеті, цих коштів мало, а 5 мільйонів на один проект - це надто велика сума. Бо ж коли об’єкт завершений на 70-80%, то треба його закінчувати», - висловився депутат.
Спільної точки зору не дійшли, тому вирішувати це питання будуть вже гуртом усі депутати, які прийдуть на сесійне засідання.
Коментарі
коментарів немає