Нові постмайданні чиновники наслідують найгірші звички своїх попередників та не гребують брудними схемами для землевідведення. Як колись Віктор Янукович отримував через підставні фірми територію Межигір'я, точнісінько так діють і псевдопатріоти.
Як йдеться у сюжеті програми Гроші, на Київському водосховищі на дамбі, яка захищає лівобережжя Києва від паводку і де будувати заборонено законом, котеджні містечка ростуть наче гриби після дощу, - інформує ТСН.
Проживає тут за високим парканом Олег Курінний, який працює у спеціальній структурі при НБУ - керує недержавним пенсійним фондом. Тобто направляє гроші учасників фонду на розвиток держави, аби в майбутньому вони мали пристойну пенсію.
Курінний володіє 20 сотками просто біля води в помпезному котеджному містечку «Рів'єра віллас», де землю продають від 250 тисяч доларів, а це майже 6 тисяч мінімальних пенсій.
У 2013 році зарплата Курінного склала трохи більше 4 тисяч гривень на місяць. Тож навіть якби банкір щомісяця відкладав усю свою зарплату й голодував, йому не вистачило б і 100 років аби назбирати таку чималу суму.
Сусідка Куріного - Людмила Пишна, дружина голови Ощадбанку. У травні 41-річний голова Ощадбанку оскандалився. З'їздив із колегами на фінал Ліги Європи. Витратили управлінці на такий вояж майже півмільйона гривень.
За квартал від відомих сусідів побудувався не менш відомий депутат від «Опозиційного блоку» Юрій Воропаєв. Журналісти прозвали його адвокатом найбагатшого олігарха країни за версією журналу Форбс - Ріната Ахметова. Кажуть саме через нього опальний донецький мільйонер керує залишками Партії регіонів.
Нардеп придбав землю у «Рів'ера Віллас» у 2012 році і вже встиг побудувати маєток на майже 600 квадратів. У декларації зазначив його, як садовий будиночок.
Але жоден чиновник не зміг оселитися на державних землях, якби не компанія-забудовник. «Рів'еру Віллас» будує фірма Dragon ukrainian properties & development plc.
Виявляється прокуратура київської області вже намагалася повернути землі державної власності. Проте це нічим не завершилось, а компанія розцінила це як посягання на приватну власність.
Керівництво компанії переконує - землю вони придбали законно і не брали участь ні у яких земельних махінаціях.
«Компанія не вступала ні у які зв'язки з Вишгородською державною адміністрацією стосовно проекту Рів'єра Віллас. Компанія придбала землю від 3-іої сторони у грудні 2007 року, як чесний покупець», - кажуть у компанії.
Схему легалізації землі придумали ще за часів Ющенка, а випробували її на пам'ятках корупції - Межигір'ї та Сухолуччі.
"Районна державна адміністрація своїм розпорядженням виділила із земель державної власності такій собі сім'ї дуже відомій у Вишгородському районі 4 гектари по 0,99 га", - каже екс-заступник головного архітектора Київської області Віктор Глеба.
Йдеться про сім'ю екс-заступника міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Ростислава Драпушка. У 2007 році райдержадміністрація Вишгорода зробила їм даруночки - кожному члену сім'ї по ділянці державної землі.
Землі виділялися для сільського господарства, але здається пан Драпушко не в курсі, для чого саме його родині виділили аж 4 гектари. Більше того, він навіть не може точно сказати, де саме ці землі знаходяться.
Далі запускається справжній корупційний калейдоскоп. Ці ділянки передаровуються сім'єю Драпушок із одних рук в інші, поки не діляться на маленькі, а потім вони вже у забудовника.
Це лише одне котеджне містечко, а їх іще чимало розсипалося по периметру Обвідного каналу. І там живуть не менш одіозні персони.
Коментарі
коментарів немає