Як відомо, дармовий сир буває тільки у мишоловці, а прагнучи зекономити, люди часто змушені платити вдвічі більше.
Класична історія трапилася і з лучанкою, яка вирішила в кредит замінити вікна у власній квартирі. Представники підприємця завітали до Лідії Савчук додому та запевнили, що можуть привезти і встановити вікна на найвигідніших для жінки умовах, а кошти на ці роботи нададуть їй у кредит під дуже малі відсотки.
Красномовність «продавців» переконала жінку в тому, що з підприємцем можна мати справу, окрім того, разом з ними був і представник одного з банків, з допомогою якого кредит можна було оформити просто вдома. Жінка майже одразу підписала договір, при цьому навіть не ознайомилася із його умовами.
І тільки після того, як Лідія Яківна поставила підпис, їй роз’яснили, що відтепер вона упродовж трьох років має сплатити банку 24 тисячі гривень. До підписання документів ця сума була значно меншою – 11 тисяч гривень.
Жінка звернулась у Фонд Ігоря Палиці по допомогу, оскільки почула, що в Офісах розвитку кварталу юридичні консультації надають безплатно. І їй допомогли у залагодженні проблеми, - повідомляє прес-служба Фонду «Тільки разом».
«Такі ситуації, у Лідії Яківни, на жаль, не рідкість. Часто люди потрапляють під вплив псевдопродавців. Найчастіше вони вирішують підписати договір на кредит, бо для цього не потрібно кудись іти. Це можна швидко зробити у себе вдома. На жаль, це призводить до багатьох проблем у майбутньому», – пояснює юрист Фонду «Тільки разом» Андрій Іщик.
Відтак, враховуючи те, що виконавець зі свого боку не виконав умов договору щодо виготовлення та передачі у власність конструкцій ПВХ, юрист Фонду склав дві заяви: одну про розірвання договору з цим підприємцем, другу – про розірвання кредитного договору. Після того як було отримано письмове підтвердження ознайомлення із заявою про розірвання договору, юрист із Лідією Савчук звернулися до банку. До фінустанови вони подали заяву про розірвання договору з підприємцем та заяву про розірвання кредитного договору. Документи опрацьовано за встановленою процедурою. Найближчим часом кошти, отримані підприємцем від банку на виготовлення продукції, будуть повернуті.
«Я щиро вдячна, що у Фонді мені допомогли розв’язати непросту для мене ситуацію. Тепер буду значно обачнішою», – зазначила Лідія Яківна.
Юристи Фонду наголошують та нагадують: у будь-якому документі, що потребує підпису (особливо, якщо йдеться про підписання договорів), слід детально вичитувати суттєві умови договору та вірити прочитаному, а не почутому, щоб уникати подібних ситуацій.
У Офісах розвитку кварталу в Луцьку можна отримати безплатну юридичну консультацію з будь-яких питань. По попередню юридичну консультацію можна звернутися за телефонами: (063) 936-53-87, (095) 471-06-47.
Коментарі
коментарів немає