Колектив Луцького підприємства електротранспорту запевнили, що за два місяці підприємство розпочне нормальну роботу. Втім, надії не мають твердого підґрунтя, бо сподівання покладають на нові кредити та державну субвенцію, яку ще не ухвалили.

Збори трудового колективу з Луцьким міським головою Миколою Романюком та керівником ЛПЕ відбулися сьогодні, 10-го лютого - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Зауважимо, раніше видання повідомляло, що ЗМІ не допустять до зустрічі, мовляв, така вказівка директора. Втім, на прохідній конфліктів не виникло - журналіста пустили. Показовим є й те, що представників лояльних до градоначальника ЗМІ на захід запрошували.

До присутніх звернувся виконувач обов’язків директора ЛПЕ Ігор Грицюк і запевнив, що в лютому всі працівники отримають зарплату за січень.

«Цього року з міського бюджету на ЛПЕ виділять 20 мільйонів гривень, буде збільшуватися й кількість транспорту та маршрутів. Також працівникам підняли зарплати, бо дійсно були низькими. Отримуватимуть вони більше вже із березня. Відтак, фонд оплати праці зросте із 1,9 мільйона гривень до 2,5 мільйона.

Щодо боргів, то в лютому усі отримають зарплату за січень й частково погасимо борги за минулі місяці», - доповів Грицюк.

 

Потому, заспокоювати колектив та віщувати світле майбутнє взявся градоначальник. Він сказав, що проблеми ЛПЕ вирішать вже найближчим часом, коли з держбюджету дадуть субвенцію й перевірять міських пільговиків. Зауважимо, що у Верховній Раді ще не передбачили субвенцію. Щодо пільговиків, то сумніву піддають роботу департаменту соцполітики, мовляв, мають у Луцьку блага ті, хто їх не особливо потребує.

«Ситуація на підприємстві складна через те, що Верховна Рада наприймає рішення про пільги, а от кошти на це не виділяє. Втім, зараз є новий проект рішення щодо фінансування пільговиків, на це мають передбачити 1,9 мільярда гривень на всі регіони. Ми розраховуємо, що мінімум 5 мільйонів гривень отримаємо до кінця березня й «закриємо» всі борги по зарплатах і розрахуємося з іншими, кому боргуємо, адже сьогодні усе майно ЛПЕ арештоване чи під заставою. Тому ми «бачимо світло в кінці тунелю», - розповів Микола Романюк. Щоправда, зважаючи на ситуацію на ЛПЕ, не зрозуміло, в якому значенні мер міста вживав останню фразу.

 

Щодо пільговиків, то, зі слів Миколи Романюка, їх у місті - 51 тисяча осіб. Тривають напрацювання, щоб запровадити іменні картки пільговика. Це, на його думку, дасть можливість відсіяти частину пільговиків.

Окрім того, він додав, що зараз ведуться перемовин із Європейським банком реконструкції та розвитку, й у випадку успіху у 2017-му році Луцьк закупить 25 нових тролейбусів.

За такі гарні вісті йому подякували працівники колективу й подарували Біблію.

 

 

«Микола Ярославовичу, ви позиціонуєте себе як християнин, тому ми даруємо вам Біблію, щоб ухвалені вами рішення були мудрими», - сказав голова страйкового комітету Андрій Черчик.

Втім, не все так «гладко» на підприємстві, як розповідає про це керівництво.

Своєю чергою, член тимчасової комісії з вивчення проблем і діяльності ЛПЕ Ігор Поліщук у коментарі ІА Волинські Новини повідомив, що підприємство щомісяця працює в мінус.

«Вчора, 9-го лютого, у нас була робоча зустріч. Під час неї зі слів виконувача обов’язків директора з’ясувалося, що підприємство, в середньому, щомісяця заробляє мільйон гривень, а витрачає на зарплату, поточні платежі, податки 3,5 мільйона гривень. Фактично, підприємство працює з мінусом 2,5 мільйона гривень щомісяця. Як вирішити цю ситуацію зараз і швидко – поки ніхто не знає», - інформував Поліщук.

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що слідчі Луцького відділу Національної поліції розслідують провадження за заявою працівників ЛПЕ, які звинувачують керівництво підприємства у фінансових махінаціях.