Нежитлове приміщення комунальної власності загальною площею 71, 0 квадратний метр в історичній частині Луцька на вулиці Караїмській, 7 міська рада продає за 70 тисяч гривень, що по курсу 26,75 складає 2 616 доларів.
Як повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини, реальна ж ринкова вартість подібного об’єкта в тому районі обласного центру – біля 28 000 доларів. І її міг би отримати міський бюджет, якби приміщення виставлялося на аукціон. Натомість – схема інша.
Підприємець Кальний О.В., який певний час орендує приміщення (договір оренди від 02.04.2014 №1145), подав у міську раду звернення, щоб орендований ним об’єкт відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», керуючись ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.
Як повідомив депутат від УКРОПу Микита Рабан, міська рада звернення розглянула і задовольнила. Відтак, з’явився Проект рішення Луцької міської ради від 04.02.2016 «Про включення нежитлового приміщення загальною площею 71,0 кв. м. на вул. Караїмській, 7 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу».
Зауважимо, що для того, щоб мати можливість викупити приміщення з комунальної власності, потрібно провести так званих «невід’ємних поліпшень» на 25% експертної оцінки вартості об’єкта. Очевидно, експерт оцінив прміщення на Караїмській, 7 у 49 000 гривень, бо, згідно з локальним кошторисом на будівельні роботи №2-1-1, невід'ємних поліпшень підприємець провів на понад 12 тисяч гривень.
Зокрема, він начебто протравив стіни протигрибковим розчином, поліпшив штукатурення по каменю і бетону стін, улаштував стяжку, замінив двері та вікна на металопластикові.
Оглянувши приміщення стає очевидним, що всі роботи були виконані лише на папері. Цікаво, що у локальний кошторис включені такі пункти як «Монтаж дверного блоку» та «Монтаж металопластикових вікон», але вартість самих матеріалів – дверей і вікон – не включена. Фактично, навіть на папері підприємець змонтував у приміщення неіснуючі двері та вікна.
Окрім приміщення на Караїмській, 7 об'єктів комунальної власності, які плануються до продажу у 2016 році у Луцьку шляхом викупу, є 6 інших.
Додамо, що наразі за виконанням вищезгаданого наразі ще проекту, але після найближчої сесії міської ради, рішення міської ради стежить та відповідальний заступник міського голови Григоренко С. А.
Нагадаємо, днями останній назвав місцевих підприємців, які торгують алкоголем, новітніми жидами. На це голова Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко виключила його з лав політсили, а Луцький міський голова Микола Романюк посадив Григоренка у службове авто. Йому надали «Шевроле Авео», державний номер АС 25-50 АН, колір сірий, 2008 року випуску, кузов № KL1SF69YE8W017455.
Коментарі
коментарів немає