З 15 лютого вартість квитка для разового проїзду в луцькому тролейбусі вже коштуватиме 2 гривні - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Нагадаємо, 3 лютого члени міськвиконкому прийняли рішення про збільшення вартості проїзду в громадському електротранспорті.
Зі слів міських чиновників, підвищення вартості проїзду до 2 гривень дозволить покращити складну фінансову ситуацію на підприємстві, це дасть змогу залучити 120 тисяч гривень щомісяця для підприємства.
Щодо вартості перевезення у тролейбусах учнів та студентів, то вона залишається такою, як і була – 1 гривня. Разом із тим, проїзний для учнів та студентів коштуватиме 50 гривень, а для організацій та підприємств вартість проїзного квитка становитиме 120 гривень.
Нагадаємо, на підприємстві складна фінансова ситуація, працівники декілька місяців не отримували зарплати, а працівники Луцького підприємства електротранспорту змушені були вдатися до акції протесту під стінами міської ради. Крім того, слідчі Луцького відділу Національної поліції розслідують провадження за заявою працівників ЛПЕ, які звинувачують керівництво підприємства у фінансових махінаціях.
Непрофесійний менеджмент, безгосподарність та боргові зобов’язання – це не всі проблеми, які існують в ЛПЕ, втім, чиновники, заплющуючи очі на очевидні проблеми підприємства, запевняють, що справи йдуть все краще. За подібним сценарієм вже відбувся занепад на ДКП «Луцьктепло».
Наразі у Луцькій міській раді створена тимчасова комісія з вивчення проблем і діяльності ЛПЕ, яка займається активним дослідженням реального стану підприємства, вивченням документів, аби знайти шляхи виходу із ситуації.
До слова, донедавна в місті сподівалися на вирішення питання пільг за перевезення на державному рівні. Адже значна частина фінансових проблем склалася через неспівмірну і несвоєчасну виплату компенсації за пільгове перевезення.
Так, держава перекладає фінансування пільгових перевезень на місцеві бюджети, а останні не в змозі проплатити перевезення тієї кількості пільговиків, яка наразі користується послугами громадського транспорту. У попередні роки держава компенсовувувала лише трохи більше 50 % коштів від необхідного.
Так, депутати Луцької міської ради підготували звернення до Кабінету Міністрів України та Голови Верховної Ради України щодо критичної ситуації з перевезенням пільгових категорій громадян у 2016 році. У згаданому документі депутати просять аби Уряд заклав у Державному бюджеті кошти на компенсацію за пільгові перевезення громадян у повному обсязі. Або, якщо ж коштів на це немає, держава має визнати цей факт і суттєво зменшити перелік пільгових категорій, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, залишити найбільш вразливі.
Коментарі
Анонім
19.02.2016 11:54:48
Меньше потрібно обкрадати підприємства і доводити до банккрутства і продавати за копійки це стусується всіх Державних та Комунальних підприємств на це вже давно малаб звернути увагу прокуратура...