У луцьких школах вже приймають заяви від батьків майбутніх першокласників. В управлінні освіти кажуть: затягувати з вибором освітнього закладу для своїх чад не варто, аби не опинитися в неприємній ситуації, що класи вже сформовані.

Так, начальник міського управління освіти Олег Гребенюк зауважує: першочергово у школи зараховуватимуть дітей мешканців мікрорайону, який обслуговує школа. Звичайно, кожен лучанин має право обирати для своїх найрідніших школу, яка йому до вподоби, керуючись власними критеріями. Але відтягувати рішення не варто, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

«Тільки дві школи міста мають право приймати учнів на навчання за результатами тестового відбору: це школи №1 і 5. Решта – гімназії і ліцеї – мають загальноосвітню початкову ланку і набирають дітей на загальних підставах. Звичайно, Конституція гарантує батькам право вибору навчального закладу. Але в першу чергу в навчальні заклади зараховуються діти жителів мікрорайону», - зазначив Олег Гребенюк.

До слова, внаслідок того, що школи міста переповнені, учням середньої ланки часто доводиться ходити в другу зміну. У деяких міських школах є по 7 перших класів.

Окрім того, в школах Луцька навчаються близько 1900 дітей із прилеглих районів, що теж впливає на навантаження луцьких шкіл. Розвантажити навчальні заклади міста можна було б, якби, принаймні, була завершена добудова ЗОШ № 27. До слова, цьогоріч її внесли в попередній список об’єктів, які будуватимуться за кошти Фонду регіонального розвитку, також з міського бюджету на будівництво виділили кошти в рамках освітньої програми.

Який потрібен перелік документів під час прийому до школи, коли і як подається заява - все це розміщене на веб-сайтах навчальних закладів. Так само оголошення вже розміщені на інформаційних шкільних стендах.

Та зазвичай перелік документів стандартний: батькам необхідно підготувати копію свідоцтва про народження дитини, написати заяву на ім'я директора школи про зарахування дитини до 1 класу, і до визначеного терміну (зазвичай до серпня) здати в медичний пункт школи медичну картку дитини із пройденим медоглядом та допуском до навчання в школі, а ще - карту щеплень.

Окрім того, в школах, які лучани оберуть для своїх чад, є оголошення про час та місце проведення перших батьківських зборів мам і тат майбутніх першокласників. А в деяких навчальних закладах діють підготовчі курси для діток, які не відвідували дошкільний навчальний заклад перед школою.

Начальник міського управління освіти радить лучанам не відкладати написання заяви до школи.

«Звичайно, у нас були випадки, коли батьки наприкінці серпня, або й на початку вересня вирішували питання, де вчитимуться їхні діти. Але варто не затягувати», - наголосив він.

Окрім того, в багатьох школах уже вивішені списки з необхідними речами, які потрібні першокласникам. Стандартний список виглядає наступним чином:

Зошити в клітинку та косу лінійку (по 10-15 штук);

Обкладинки для зошитів та підручників;

Пенал, папка для зошитів;

Ручка кулькова з синім стержнем, простий олівець, гумка, лінійка;

Кольорові олівці, фарби;

Кольоровий папір, клей, пластилін;

Портфель;

Спортивна форма та взуття;

Шкільна форма та змінне взуття.

Зауважимо, у 2011 році, за найскромнішими підрахунками, першачка можна було зібрати за 1200 гривень. А уже у 2015-му ця сума була вдвічі більшою.