Журналісти програми «Гроші» взяли участь в акції з блокування російських вантажівок на Волині та з'ясували, як насправді відбувається блокада.

Волинська область, блокпост Доманове. Там стоять представники Автомайдану, Правого сектору, самооборони. Зупинили вже три десятки вантажівок, - повідомляє ТСН.

При цьому, багато з тих водіїв, які вже не першу добу там ночують, досі не розуміють причини блокади, а деяким і зовсім все одно. Дехто у відчаї кидає автівки із цінним вантажем і йде до кордону пішки, а дехто не відмовляє собі у задоволенні хильнути чарку. 

Всім заблокованим активісти пропонують каву та їжу.

Одна з основних вимог - аби губернатор Волині зробив офіційне звернення до Кабміну з вимогою узаконити блокаду. Після того, як звернення з'являється на офіційному сайті, вирішують відпустити перші двадцять вантажівок.

«Ходимо вздовж машин, стукаємо в кабіни і їм повідомляють, що вони можуть їхати. Реакція. Більшість нахабних», - кажуть активісти.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ 

Це спричиняє конфлікт вже між самими активістами. Декому не до вподоби рішення відпустити вантажівки з номерами РФ, які рухались Україною до кордону.

Врешті решт, вирішують відпускати тільки тих, хто стоїть більше доби. Всім, кого відпускають до Білорусі, наполегливо радять з російськими номерами до України не їхати. 

Тієї ж думки відучора і влада. Тільки після чотирьох діб народної акції, Кабмін офіційно заборонив транзит із РФ.

Путін і компанія вже відповідає тим самим. Відтак, черговий епізод економічної війни у розпалі.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія запровадила  заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лишеобмеження на транзитні перевезення українських товарів «під ембарго» територією РФдо Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією Україниу відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ.

До слова один, з російських водіїв почав погрожував волинським активістам. «Він заявив, що його керівництво напряму спілкується з Путіним і його попросили «Градами» звільнити фуру», - розповів учасник блокади. При цьому він зазначив, що на російській фурі були наклеєні георгіївські стрічки, танки та «ДНРівський герб».