Деякі лікарні на Волині можуть закрити, бо того вимагає реформа. Так, малі медзаклади планують перетворити в амбулаторії. Про це стало відомо сьогодні, 16 лютого, під час засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського.

На переконання високопосадовця, якщо у медзакладі приймається менше 400 пологів та виконують менше трьох тисяч операцій на рік, така установа є впершу чергу небезпечною для пацієнта. З його слів, постає питання кваліфікації лікарів, які рідко практикуються.

Віктор Шафранський застеріг, що «недоброзичливці» рефоми можуть маніпулювати словами і говорити про закриття центральних районних лікарень. І щоб такого не трапилося, за словами посадовця, потрібно проводити не «революційну», а «еволюційну» роботу. Відтак, мешканцям потрібно пояснити, що таке амбулаторія, щоб люди не боялися змін.

Заступник міністра провів аналогію з сімейними лікарями, які працюють в Європі. Там медик такого рівня володіє навиками надання амбулаторної хірургічної допомоги, який може надати спеціалізовану допомогу та акушерську. В той же час в Україні сімейні лікарі є дільничними терапевтами, що за переконанням представника міністерства, потрібно нагально змінювати.

Високопосадовець додав, що наразі обговорюється питання щодо створення на Волині трьох притрасових пунктів лікарень.

«Область сьогодні не потягне великої кількості притрасових відділень лікарень. Ми визначилися на тому, що потрібно сфокусуватися на трьох містах – Луцьк, Ковель і на вибір керівництва області Володимир-Волинський, або Любомль для того, щоб там створювати поєднання відділень травматології та ортопедії з відділеннями невідкладної допомоги» - розповів Віктор Шафранський.