Лучанин Сергій Михайлов та його дружина Світлана звернулися до суду, аби повернути свою квартиру, яка, як виявилося, останніх півроку належала колекторській фірмі.
У 2007 році родина Михайлових взяла в «Укрсиббанку» майже 50 000 доларів в кредит і, як гарантію повернення коштів, віддала свою квартиру в іпотеку. Так-сяк люди сплачували щомісячні платежі банку, однак в липні 2012 року банк продав борг луцької сім’ї компанії «Кей-колект».
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кей-колект» зареєстроване в столиці, а засновником його виступає кіпрська компанія «Проматек лімітед». Розмір статутного фонду ТзОВ «Кей-колект» складає понад 160 мільйонів гривень. Саму ж компанію часто називають колекторською, а її основним видом діяльності є надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Разом з тим, багато українських ЗМІ свого часу писали про те, що компанія «Кей-колект» є рідною самому «Укрсиббанку», тож не дивно, чому фінустанова так активно розпродує кредитні борги саме цій компанії. Крім того, ці дві юрособи свого часу були прописані за однією адресою – м. Київ, вул. Іллінська, 8.
Хоча згодом «Укрсиббанк», за даними ЗМІ, перепродав компанію «Кей-колект» іншій колекторській фірмі «Укрборг».
Зрештою, борг подружжя Михайлових також був проданий компанії «Кей-колект». Однак, зауважимо, що сам боржник Сергій Михайлов, за словами його адвоката, не те що не знав про цю оборудку, а ще цілих півроку справно перераховував кошти банку. А в травні 2015 року компанія «Кей-колект» взагалі відібрала у нього квартиру, тобто перереєструвала її на себе. Здавалося б, як можна провернути таку оборудку без відома власників квартири - подружжя Михайлових. Втім, в цьому випадку колекторам допомагають нотаріуси. В цій ситуації «Кей-колект» звернулося за допомогою до столичного приватного нотаріуса Марини Єгорової, яка одним розчерком пера перереєструвала право власності на майно за «Кей-колект».
Щойно люди дізналися про це, то подали позов до Волинського окружного адмінсуду з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Марини Єгорової про перереєстрацію прав на нерухоме майно за «Кей-колект».
В суді представник позивача мотивував вимоги подружжя Михайлових тим, що перш за все спірна квартира є спільним сумісним житлом не лише позичальника Сергія Михайлова, який брав у банку валютний кредит, а і його дружини, а відтак без дозволу дружини боржника нотаріус не мав права перереєструвати майно. Крім того, як запевнив представник позивачів у суді, свого часу жінка навіть заперечувала проти внесення відповідного застереження до умов договору. Разом з тим, з червня 2014 року в країні діє мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. А відтак, компанія «Кей-колект», на думку представника позивачів не мала жодного права відбирати майно в боржника.
В свою чергу представник фірми «Кей-колект» доводив в суді, що компанія мала повне право на перереєстрацію, та буцімто попереджувала про це боржника.
«Ми надсилали позивачу лист-повідомлення, в якому інформували його про те, що заберемо за борги квартиру», - пояснив представник відповідача.
Втім вищезгаданий лист позивачу так і не надходив.
Зрештою, заслухавши доводи сторін та проаналізувавши всі матеріали справи Волинський окружний адміністративний суд задовольнив позов подружжя Михайлових в повному обсязі, і тим самим - повернув їм право власності на своє житло.
Коментарі
коментарів немає