Під час засідання ради оборони Волинської області говорили про контрактну службу у лавах Збройних сил України. Відтак, головна тема для розмови й визначила ряд інших питань, на котрих акцентували під час засідання, - повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Статистичну інформацію повідомив військовий комісар Волинського обласного військкомату, полковник Роман Кулик. Тож планове завдання для Волині щодо поповнення контрактниками Генштабом визначене у кількості 540 осіб. На 18 лютого цього року укладено 43 контракти, а бажання професійно захищати батьківщину виявило лише 73 особи. Найбільше – 15 чоловік – у Володимирі-Волинському, ще четверо – з Володимир-Волинського р-ну, по двоє – з Горохівського, Іваничівського, Ківерцівського та Турійського. А от у Шацькому, Любомльському та Любешівському показники рівні нулю.

Слід зазначити, що на Горохівщині тамтешній представницький орган влади ухвалив рішення про матеріальне заохочення у розмірі 5 тис. грн тих цивільних громадян, які вирішують стати до роботи військового за контрактом. Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик схвально відгукнувся про відповідну ідею й запропонував вивчити можливість закладення відповідних коштів у профільну обласну програму.

Про можливість працювати військовим, про розмір платні, яку, до речі, суттєво збільшили, про соціальні гарантії, передбачені державою, активно інформують працівники центрів зайнятості. Практично кожному безробітному, який зареєстрований у Службі зайнятості й відповідає критеріям, пропонують таку роботу із занесенням відмітки у особову справу. Про це розповіла заступник директора обласного центру зайнятості Алла Чубара.

- Дуже не хочу, аби оголосили сьому хвилю мобілізації, – наголосив голова облдержадміністрації. – Такого не станеться, якщо працюватиме вільнонаймана армія. Контрактники – це люди, які зробили свідомий вибір. Це така ж робота, як і у вчителя чи лікаря, але особливо небезпечна та особливо важлива. Тому держава й говорити про рівень заробітної платні та відповідне соціальне забезпечення.

Позиція керівника найвищої виконавчої гілки влади в області зрозуміла: рідні військовослужбовців, котрі свідомо стали на захист країни, повинні бути упевнені в соціальній підтримці держави. А відтак багатьом структурам доведеться працювати й в царині інформування.