На Волинь приїхали народні депутати, аби вивчити стан боротьби із корупцією в області та закликати до спільної праці проти внутрішнього ворога держави. Про це стало відомо під час виїзного засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» у стінах Волинської ОДА - інформує «Волинська правда».

За словами першого заступника Голови Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Юрія Житомирського, їхня організація була створена 9 грудня 2014 року – у Міжнародний день боротьби з корупцією. У складі об’єднання налічується 32 народних депутати, які є представниками майже усіх фракцій та політичних сил. Втім, є певні обмеження щодо членства в організації, так до неї не можуть увійти ті депутати, котрі голосували за «драконівські» закони, тому нині у складі немає жодного представника «Опозиційного Блоку». Також членами МДО можуть бути лише новообрані депутати.

Своєю чергою, народний депутат України та співголова МДО «Депутатський контроль» Дмитро Лубінець зауважив, що сьогодні в нашій державі найголовнішим ворогом, окрім війни, є корупція. Власне для боротьби із цим страшним, хоча й невидимим ворогом, нардепи створили відповідне об’єднання.

«Найголовнішою проблемою, крім війни на сході України, є ворог, якого ми не дуже бачимо, але скільки він приносить розрухи та біди у нашій державі та в нашому суспільстві», - каже Лубінець.

Окрім того, нардеп додає, що задля вивчення антикорупційної роботи, члени МДО вирушили містами України. Будучи сьогодні у Луцьку, депутати приємно потішили містян, наголосивши, що Волинська область посідає перше місце за найнижчим показником корупції в країні.

«Це єдина область в Україні, де є такий високий рівень боротьби з корупцією. Друге місце у рейтингу посідає Закарпатська область, далі – Полтавська», - зазначив Лубінець.

Втім, на цьому приємні новини з уст нардепів закінчилися, оскільки далі вони вказали керівництву області та представникам правоохоронних органів на ті проблеми, які є кричущими на Волині.

Так, згідно з зверненнями громадян, найбільшою проблемою в області є незаконний видобуток бурштину. Депутати кажуть, що у ВР уже є розроблений законопроект щодо легалізації видобутку каменю. Втім вони незадоволені результатами роботи правоохоронців у цій сфері, оскільки тільки одним Маневицьким райвідділом впродовж 2015 року було відкрито лишень 25 проваджень. Насправді ж, кажуть народні обранці, таких випадків на Волині трапляється в рази більше.

Другою проблемою області нардепи вважають діяльність митниці. Своїми твердженнями вони опираються на численні звернення громадян, котрі кажуть про проблему корупції на кордоні. Люди жаліються, що після зміни влади, ситуацію на митниці досі так і не вирішили.

Останнім «корупційним» питанням на Волині є виділення земель учасникам АТО. Нардепам відомо про ті факти, що окремі сільські та селищні голови в області обманюють військовослужбовців, приховуючи вільні земельні ділянки. Втім деякі з них, навіть не боячись, просто відмовляють у виділенні наділів.

Свою позицію щодо «бурштинового» питання висловив прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак. Він поінформував гостей зі столиці про результати роботи прокуратури у боротьбі з незаконним видобутком «сонячного» каменю. Однак здивував всіх, говорячи про те, що масове видобування бурштину в області не допущено і ситуація тримається на контролі. За його словами, впродовж 2015 року до суду було скеровано 19 проваджень та засуджено 28 осіб.

«Ситуація не катастрофічна і тримається під контролем, тому масового видобутку бурштину в області не допущено», - зазначив Чепіжак.

Не усім присутнім нардепам сподобався такий звіт, оскільки на їхню думку, кількість проваджень та засуджених замала, враховуючи масштаби лісових копалень в області. Втім вони прийняли від прокурора напрацьовані пропозиції щодо врегулювання законодавства та продовжили обговорення корупційних проблем.

Насамкінець, представники МДО «Депутатський контроль» заявили, що вищезгадані прояви корупції є системними, тому їх так само системно потрібно долати і це можна робити тільки спільними зусиллями. Власне тому, вони закликали долучатися активних громадян та представників медіа до співпраці, надсилати звернення та пропозиції, аби відповідні корупційні правопорушення в регіонах можна було ефективно долати.