Окупаційна влада Криму почала зносити торгові намети місцевих жителів, для яких ті були єдиним джерелом доходу. Перші зноси почалися в Севастополі, люди шоковані подіями і погрожують більше ніколи не голосувати за президентську партію «Єдина Росія».
Про це повідомляє «Преса України».
Демонтаж яток в окупаційному уряді Севастополя вважають кроком до створення у місті «атмосфери затишку» і готувалися ці «затишні покращення» ще з минулого року. Так, 9 листопада чиновниками Севастополя було прийнято постанову, в якій з 3000 нині існуючих НТО (нестаціонарних торгових об'єктів) повинні були залишитися лише 1500. Спочатку дане розпорядження влади не викликало ніякого резонансу, незважаючи на те, що було проведене перше знесення намету по ремонту взуття на одній з міських вулиць. Швидше за все, це пов'язано з тим, що перші демонтажі проводилися як спецоперації: торгові точки демонтували не більше, ніж по 1-2 в день, саме в той момент, коли ні власників, ні продавців на місці не було.
«Вранці приходить чоловік на роботу, дивиться, а його робоче місце відвезли», — коментували події, що відбувалися окремі підприємці.
Проте пізніше зноси стали масовими і проводилися вже в історичних центрах, найбільш прибуткових місцях. За словами власників торгових точок, вони мають «всі документи і платять податки», однак влада їх звинувачує у «незаконній роботі».
«Нам кажуть, що Севастопіль йде по шляху Москви і Петербурга. Що це місто федерального підпорядкування і повинно відповідати статусу. Але подивіться — ми не Москва, і не Пітер: у нас зарплати по 10 000 рублів, ціни високі, розбиті дороги, окремі санкції, нарешті. У цій ситуації навпаки — потрібно спертися на підприємців», - скаржиться власниця кіоску з хот-догами, для сім'ї якої це єдине джерело доходу.
Вона звертає увагу на приклади співпраці місцевого керівництва і підприємців у часи, коли Крим був під юрисдикцією України.
«При Україні біля панорами оборони Севастополя був побудований громадський туалет — директор панорами звернувся до підприємців за фінансовою допомогою, ті скинулися, і побудували його. Площа перед панорамою також була заасфальтована за рахунок підприємців», - пояснила жінка.
Бачачи свавілля окупаційної влади, місцевий депутат Олександр Кулагін в інтерв'ю севастопольському виданню заявив, що на найближчих виборах ображені кримчани не будуть голосувати за російські партії.
«Розміщення торгових точок — це наслідки корупційних дій. Люди дали хабар, їм дозволили поставити торговий об'єкт». Політикам варто подумати: скоро вересень, вибори. Такої ейфорії, яка була після референдуму, вже не буде. І тепер ми ще подумаємо, за «Єдину Росію» голосувати, або за яку...», - зазначив Кулагін.
Тим часом юрист севастопольського Союзу підприємців Володимир Новіков заявив, що знесення кіосків у Севастополі порушує відразу кілька російських законів.
Коментарі
Крымский татарин
26.02.2016 21:08:06
Правильно надо наводить порядки , хватит этого щабаша , где захотел там торгую. А кто не согласен в укропию там много рабочих мест.