Польща, розміщення елементів ПРО на території якої нова адміністрація США вирішила відкласти, отримає від американців зенітні ракетні комплекси "Петріот", призначені для захисту великих адміністративних і промислових центрів, а також військових баз, повідомляє радіостанція RMF FM у вівторок.
За даними джерела, польська делегація на чолі із заступником міністра оборони Станіславом Коморовським, яка тільки-но повернулася з Вашингтона, отримала запевнення влади США про те, що такі ракети будуть розміщені на території Польщі.
Адміністрація Джорджа Буша мала намір розмістити в Польщі до 2013 року десять ракет-перехоплювачів стратегічної системи ПРО під приводом передбачуваної ракетної загрози з боку Ірану, але президент США Барак Обама 17 вересня заявив, що Вашингтон створить нову систему протиракетної оборони, більш економічну і високотехнологічну. Росія привітала рішення Обами, так як вважала за розміщення елементів ПРО в Європі загрозою своїй безпеці.
Системи "Петріот" здатні вражати цілі на відстані близько 80 кілометрів, у той час як дальність дії ракет-перехоплювачів системи ПРО становить тисячі кілометрів.
Варшава, яка попросила у Вашингтона "Петріот" ще під час переговорів по ПРО, особливо задоволені тим, що Польща отримає бойові ракети, а не навчальні, про які йшла мова раніше.
Американці запевнили польську сторону в тому, що зенітні комплекси можна буде інтегрувати в зовнішню систему ППО Польщі.
Деталі розміщення ракет будуть обговорені наприкінці жовтня у Варшаві під час чергового раунду польсько-американських переговорів.
Комплекс "Петріот" може одночасно виявляти більше 100 повітряних цілей, супроводжуючи вісім з них. Під час операції "Буря в пустелі" в Іраку в 1991 році американські ракети, розміщені в Ізраїлі і Саудівської Аравії, відбивали удари іракських тактичних ракет типу "Скад".
Від розміщення наземних елементів ПРО в Європі США не відмовилися, всього лише відтермінувавши початок їх розгортання до 2015 року. Повністю позиційний район ПРО, включаючи наземну структуру, буде створений до 2020 року в чотири етапи. До моменту появи перших наземних об\'єктів берега Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.
Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила раніше, що Польща і Чехія, які виявили готовність розмістити у себе ракети-перехоплювачі і радар у відповідності з планами попередньої американської адміністрації, залишаться головними кандидатами на розміщення в себе наземних елементів системи ПРО.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає