Астрономи виявили нове кільце Сатурна, яке набагато перевершує за розмірами раніше виявлені кільця цієї планети. Доповідь про відкриття було зроблено на щорічній нараді відділення планетарних наук Американського астрономічного співтовариства, а стаття прийнята до публікації в завтрашньому номері журналу Nature. 

Виявити нове кільце групі Анни Вербісцер (Anne Verbiscer) з університету Вірджинії та її колегам вдалося за допомогою космічного телескопа "Спітцер", що досліджує космічний простір в інфрачервоному діапазоні. Кільце, згідно з даними вчених, складається з мікроскопічних частинок пилу, що породжуються нерегулярними зіткненнями видалених супутників Сатурна з астероїдів і комет. Ширина тонкого кільця становить 17 мільйонів кілометрів, а простягається воно за орбітою малого супутника Феби на відстані 13 мільйонів кілометрів від центру Сатурна. 

Саме широке з відомих до цього кілець Сатурна - кільце Е. Воно підживлюється крижаними брилами, що викидаються в космічний простір гейзерами супутника Сатурна - Енцеладу, має ширину "всього" 300 тисяч кілометрів. 

Відкриття цього кільця пилу навколо Сатурна дозволило так само розгадати одну зі старих загадок астрономії, що стосується іншого супутника планети - Япета. Його першовідкривач, Джованні Кассіні ще у 1671 році звернув увагу на те, що супутник видно тільки тоді, коли знаходиться за одну, строго визначену, сторону від Сатурна. 

Подальші спостереження за цим небесним тілом, що є третім за величиною серед супутників Сатурна, показали, що супутник практично повністю складається з водяного льоду. Одна його сторона, тильна, якщо дивитися по ходу руху небесного тіла по орбіті, сяє своєю білизною, тоді як друга, фронтальна, покрита товстим шаром темної пилу, що робить планету невидимою, на фоні темного космічного простору. 

Джерело цього пилу, яке осідає на небесне тіло так нерівномірно, до цих пір не був виявлено і тільки тепер, завдяки роботі американських астрономів, стало ясно, що саме пил найбільшого кільця Сатурна поступово осідає на "лицьову" сторону Япета, повідомляють РИА Новини. 

Осідає на поверхню Япета пил постійно поповнюється в кільці за рахунок зіткнень більше десятка віддалених супутників Сатурна з випадково з\'являючимися в його полі тяжіння дрібними небесними тілами. Ці зіткнення призводять до утворення дрібних уламків, взаємні зіткнення яких надалі перемелюють матерію в найменшу пил, і утворюють кільце.