озафракційний нардеп Борислав Розенблат повідомив у соцмережах, що виконав всі ухвали суду, крім здачі закордонних паспортів. Більше того, Борислав Розенблат має намір позиватися до Європейського суду з прав людини у зв’язку з некоректно складеним рішенням суду про зобов’язання здати закордонні паспорти.

Про це інформує “Народна Правда” із посиланням на повідомлення Борислава Розенблата у соцмережах.

“Сьогодні о 9:00 команда моїх адвокатів звернулася до Солом’янського районного суду столиці з проханням роз’яснити: як на мене могли покласти обов’язок здати закордонний паспорт іншої людини. Повторюся – не мій паспорт, а паспорт іншої людини! Прокуратура, захопівшісь піаром, даже не читає «макулатуру», яку дає на підпис судді. А суд чомусь вірить їй на слово. Альо тоді чиї матеріали розглядалися, якщо Фактично там вказана інша особа? Особисто я виконав усі вимоги ухвали, окрім цієї”, – повідомив Розенблат.

За словами нардепа, прокуратура, дізнавшись про цю обставину, в ручному режимі виправила описку у суді.

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 липня, правоохоронні органи вдягнули електронний браслет стеження на депутата Верховної Ради Борислава Розенблата. Нардеп також повинен здати всі закордонні паспорти.

Зазначимо, 11 липня Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури на зняття депутатської недоторканності з позафракційного нардепа Борислава Розенблата.

13 липня генпрокурор Юрій Луценко офіційно вручив підозри Розенблату і Полякову.

18 липня Солом’янський районний суд Києва обрав нардепу запобіжний захід у вигляді застави в сумі 7 млн грн і поклав на нього зобов’язання носити електронний браслет і здати всі закордонні паспорти. Йому також заборонили спілкуватися з рядом осіб, щоб уникнути впливу на хід справи.

Розенблат заявив, що у нього грошей на оплату застави немає, хоча в його ситуації, як виявилося, можна обійтися і без оплати застави.

Як відомо, Борислав Розенблат і Максим Поляков є фігурантами так званої “бурштинової справи”. В діях Розенблата ГПУ вбачає ознаки зловживання впливом і хабарництва на загальну суму 280 тис. дол., в діях Полякова – ознаки зловживання впливом і хабарництва на суму 7500 дол.

Цих депутатів підозрюють в отриманні хабарів у розмірі 285 тис. доларів за внесення до парламенту законопроектів та вчинення інших дій, пов’язаних з видобуванням бурштину, в інтересах компанії-нерезидента. Самі нардепи всі звинувачення відкидають.