Регламентний комітет Верховної ради вирішив зобов\'язати спікера Володимира Литвина повернути їм частину зарплати за вересень. В результаті рішення спікера кожен депутат у вересні отримав в середньому по 5 тис грн.
Нагадаємо, минулого місяця парламентарі недоотримали частину своєї зарплати за те, що сесійна зала була заблокована. Тоді Литвин підписав розпорядження, згідно з яким за дні, коли Верховна рада не почала роботу або була заблокована, автоматично не нараховуватиметься заробітна плата".
В результаті рішення спікера кожен депутат у вересні недоотримав в середньому по 5 тис грн. Таким чином, парламент заощадив на власних депутатах 2,25 млн грн. "Більшістю голосів ми вирішили винести до сесійної зали постанову про скасування розпорядження Литвина, яким він фактично порушив три закони", - наголосив член профільного комітету "регіонал" Микола Комар. Члени комітету одноголосно ухвалили: згідно з законодавством, кожен має право на зарплату, а у разі блокування трибуни повинні використовуватися політичні методи впливу, а не фіскальні.
"Регламент парламенту не передбачає залежності між нарахуванням депутатських зарплат і кількістю відкритих засідань Верховної ради", - мотивує рішення свого комітету "бютівець" Василь Кравчук. Він уточнив, що вже завтра комітет внесе на розгляд парламенту проект постанови про відміну розпорядження Литвина і затвердить порядок нарахування зарплат депутатам. "Я вважаю, що спікер такими популістськими розпорядженнями допускає елементарні юридичні помилки", - обурюється Кравчук. Крім того, парламентарі обговорили можливість перерахування 5 тис грн зі своєї зарплати в дитячі будинки, у випадку "якщо гостро буде поставлено питання моралі".
Сам Литвин залишився холодним до бажання своїх колег повернути частину загубленої зарплати, повідомляє ТСН.UA. "Я підписав рішення про невиплату заробітної плати, і я його ніколи не відміню, навіть якщо регламентний комітет десять разів ухвалить таке рішення", - ще наприкінці вересня заявляв спікер. Він наголошував, що у такому разі регламентному комітету спершу потрібно було б прийняти рішення про неприпустимість блокування роботи парламенту.
Нагадаємо, Верховна рада відмовилася визнати неприпустимим блокування депутатами роботи парламенту. 6 жовтня за прийняття в цілому відповідної постанови проголосували лише 208 народних обранців при необхідних 226.
Таким чином, парламент відмовився визнати неприпустимими й такими, що суперечать присязі й статусу депутата будь-які дії окремих депутатів або фракцій, у тому числі блокування пленарних засідань, направлені на перешкоджання здійсненню парламентом його конституційних повноважень.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає