Нещодавно на базі Гнідавського цукрового заводу відбулась виробнича нарада під час якої був підписаний договір з ПрАТ «Українська технологічна компанія» про початок робіт з модернізації та встановлення біогазового комплексу, який зможе переробляти всі залишки мелясної барди на біогаз, тим самим повністю розвантаживши фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу.

"Коли ми говорили про атмосферні викиди при виготовленні біоетанолу, то згадували, що єдиним викидом в атмосферу є вуглекислий газ. Так от: це – надзвичайно цінний продукт. Існує хімічний СО2, але він містить шкідливі домішки. А от біологічного СО2 на українському ринку немає. Виробники газованої води завозять так звані «бульбашки» з-за кордону.

Оцей біогаз – і є наступним етапом в наших планах. З барди, яка є відходами при виробництві біоетанолу, ми виготовляли б біогаз та відбирали мінеральні добрива. Якби не виникло ситуації з фільтраційними полями, уже в листопаді це виробництво стартувало б", - ділиться планами Галькевич
.

Як відомо, в Європейському Союзі виробництво біогазу розвивається дуже швидкими темпами. Так, у Чехії частка біогазу складає 22% від усього загального споживання палива. І це тільки початок.