У Каракасі відбулися протести напередодні референдуму, який загрожує демократії країни.

Нечисленна група протестувальників у п'ятницю, 28 липня, виступила проти заборони проведення демонстрацій у Венесуелі. Це сталося у Венесуелі проведуть дводенний загальнонаціональний страйк проти планів Мадуро переписати конституцію напередодні суперечливого референдуму 30 липня, призначеного президентом Ніколасом Мадуро, влада якого вже призвела до смертельного насильства і отримала міжнародну критику, передає AFP.

Блокади рушили кількома дорогами Каракасу та і місті, що на кордоні з Колумбією, – Сан-Крістобалі, а також у Маракайбо та Гуайані, але це не можна порівняти з тими протестами, які сталися раніше цього тижня, щойно було введено заборону. 

"Це нормально, що існує страх, але люди, як і раніше, виходять на вулиці, незважаючи на це", - заявив депутат у Національній Асамблеї, підконтрольній опозиції, Фредді Гевар на одному з протестів Каракасу.

Мадуро в четвер, 27 липня застеріг, що кожен, хто бере участь у нових протестах проти недільного референдуму щодо обрання Установчих зборів, завдання яких -переписати конституцію Венесуели, може загрожувати терміном до 10 років.

Загроза, схоже, послабила публічні антиурядові демонстрації такого роду, що за останні чотири місяці призвели до 113 смертей – вісім із них під час дводенного загального страйку, що закінчився у четвер, 27 липня.

Між тим, останнє повідомлення про трагічний фінал протесту було 28 липня - тоді в Сан-Крістболі був убитий 18-річний протестувальник.

Нагадаємо, 30 липня президент Венесуели Ніколас Мадуро збирається провести референдум, на якому мають обрати Установчі збори для внесення змін до конституції країни.

Опозиція рішуче виступає проти цього референдуму, адже вважає, що "це заб'є останній цвях у домовину венесуельської демократії". Для протидії цьому опозиціонери 16 липня провели свій рекомендаційний референдум, щоб дізнатися, скільки людей проголосують проти планів Мадуро.