Україна продовжує поставляти озброєння та військову техніку Грузії, заявив на брифінгу в четвер депутат українського парламенту Валерій Коновалюк, який очолював тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування обставин постачань української зброї до Грузії, створену після конфлікту Кавказі в серпні 2008 року.
"Збройний бізнес Ющенко і Саакашвілі триває", - сказав Коновалюк.
"Сучасні комплекси ППО знімаються з бойового чергування і за безцінь віддаються грузинської армії. Після закінчення грузино-осетинського конфлікту 2008 року Україна за посередництвом державної компанії" Укрспецекспорт "продовжує постачання до Грузії озброєнь і військової техніки", - стверджує депутат.
Так, за його словами, вже в жовтні 2009 року "Укрспецекспорт" має намір передати грузинській стороні, крім іншого озброєння, 12 нових танків Т-84 "Оплот" розроблених Харківським заводом імені Малишева. Коновалюк повідомив, що "грузинською стороною в рахунок оплати вже перераховано 45 мільйонів гривень (5,6 мільйона доларів)".
"Крім того, Україна планує поставити до Грузії 10 танків Т-72, три БТР-80, 20 ПЗРК" Голка-1 ", 40 ПЗРК" Стріла ", а також партію снарядів для реактивного гранатомета РПГ-7 та 125-міліметрового ПТУР" Комбат ", - сказав Коновалюк.
За даними Коновалюка, для доставки зброї і військової техніки до Грузії Україною використовуються літаки військово-транспортної авіації АН-124 "Руслан", які здійснюють регулярні рейси на грузинський аеродром "Лачине".
При цьому, за оцінками депутата, Збройні сили України перебувають у жалюгідному стані.
"Стан Збройних сил - плачевний. В армії панують хаос і розвал. Ми бачимо масштабні зловживання у сфері держзакупівель, нецільове використання коштів, земельні афери з боку керівництва міністерства оборони України, внаслідок яких країна втратила мільярди гривень", - сказав він.
За його словами, все це підриває моральний дух військовослужбовців і особливо молодих офіцерів, які тільки починають службу, повідомляють РІА Новини. "Тільки за останній рік більше 2 тисяч молодих офіцерів звільнилися з армії", - зазначив Коновалюк.
За його словами, армія не забезпечується новою технікою, загальний обсяг озброєнь які потребують заміни, сягає 50%. "Не дивлячись на це, 95% усієї продукції українського оборонно-промислового комплексу експортується і лише 5% споживається на внутрішньому ринку", - сказав Коновалюк.
Він також зазначив, що гроші від продажу зброї не надходять до бюджету і не використовуються на потрібні армії.
"За чотири роки продаж зброї склала 2,5 мільярда доларів, а до бюджету надійшло лише 200 мільйонів доларів", - сказав депутат.
Коновалюк зазначив, що правоохоронні органи проігнорували результати роботи тимчасової слідчої комісії парламенту з питань виявлення обставин поставок до Грузії української військової техніки, нагадавши, що звіт комісії було ухвалено Верховною Радою. За словами політика, в розслідуванні не зацікавлена верхівка української влади.
"Чинний президент Ющенко чинить тиск на розслідування корупції та фактів незаконної торгівлі зброєю. Слідчих, які займаються справами про незаконному експорті озброєнь, усувають від роботи і звільняють", - сказав Коновалюк.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає