Сотні гектарів лісу, сільськогосподарських угідь просто знищені «старателями» в пошуках нових покладів бурштину. У Рівненській області та в окремих районах Волині копають усі - «від старого до малого», перетворюючи лісові угіддя на спустошену та понівечену територію. Поступово у покладах «сонячного каміння» бурштиношукачі розширюють свої території і тільки зусиллями громади можна припинити цей хаос, адже, як показує практика, працівники правоохоронних органів тут безсилі.
Щоб вивести землі сільськогосподарського призначення в кіпрський офшор, шукали людину, яка домовлялася з селянами, аби ті писали заяви на отримання цих земель у розмірі 2 гектарів. Їм буквально за тиждень виготовлялися всі документи. 74 людини написали заяву. Пізніше усі заявники пишуть в нотаріуса у місті Ківерці довіреність на Ковалева Володимира Івановича, якому дають повне право розпоряджатися цією землею, за що отримують по тисячі гривень. Після «процедури», в місті Києві вищезгадана особа робить договір купівлі-продажу, в якому зазначається, що вартість цієї землі 40 тисяч 841 грн. Ці гроші повністю сплачені продавцю на момент підписання договору. У договорах купівлі-продажу зазначений підпис саме цієї третьої особи. Коли в 2015 році люди, які написали довіреність на Володимира Ковалева, звернулись за субсидією, скористатися нею не змогли. Виявляється, що вони «отримали» чималі кошти від продажу земельних ділянок. Таким чином були продані сільськогосподарські угіддя без зміни цільового призначення, що є порушенням всіх норм Закону України. Першою чергою, без зміни цільового призначення юридичні особи не можуть торгувати цими землями, розпоряджатися можуть тільки ті люди, які підписали ці кабальні довіреності, ба більше цільове призначення цих земель – для ведення особистого селянського господарства. Юридична особа не може мати особистого селянського господарства, а також без зміни цільового призначення купувати ці землі. Тобто договір купівлі-продажу завідомо є неправомірним.
Коли ми почали «копати» глибше, стало зрозуміло, що фірма «Ленд Ліс Інновація», яка зареєстрована в Києві, заснована іншою фірмою «Грін-Ленд», а їх бенефіціаром є кіпріотка Ірина Хаджіван, тобто це є повністю іноземна юридична особа. Згідно українського законодавства, навіть якщо б вони частково мали в «Ленд Лісі» свій відсоток акцій, вони не мали права купувати українську землю.
Більше того, коли минулоріч вищевказаній фірмі був нарахований податок у сумі 228 тисяч гривень, було сплачено тільки четверту частину. Цього року нові власники не воліють платити взагалі. Реформи в Україні призвели до того, що сільськогосподарську інспекцію, яка мала право контролювати і вилучати такі землі - ліквідували, а її права передали управлінню держгеокадастру в особі її начальника Василя Василенка, який, очевидно, нічого не робитиме, щоб ці землі повернути. Тому виходить своєрідний колапс: сільська рада не має права йти до суду як позивач, бо землі знаходяться поза межами населеного пункту, у віданні управління; права людей не порушені, бо вони мають право отримати два гектари землі; порушені лишень права держави, бо немає закону, який би дозволяв продаж сільськогосподарських земель. Ось така нехитра волинсько-кіпріотська схема.
Коментарі
коментарів немає