Лідери ряду латиноамериканських держав привітали президента США Барака Обаму з присудженням йому Нобелівської премії світу, у той час як уряди Куби і Венесуели дивуються, що змусило Нобелівський комітет прийняти саме таке рішення, повідомляється у виступах чи заявах глав регіону і відомих особистостей.
Нобелівська премія миру була присуджена Бараку Обамі у п\'ятницю, 9 жовтня, за його зусилля зі створення світу без ядерної зброї і нового клімату в міжнародній політиці, в якому багатостороння дипломатія займає ключову позицію.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сільва одним з перших привітав Обаму, заявивши, що "премія потрапила в хороші руки", і висловив надію на остаточне настання миру в усьому світі і ліквідацію ядерної загрози. Бразилія - одна з небагатьох великих гравців міжнародної економіки, в якій розробки ядерного озброєння заборонені на рівні конституції.
Вітальні листи американському лідерові відправили президенти Мексики - Феліпе Кальдерон, Домініканської Республіки - Леонель Фернандес і Чилі - Мішель Бачелет, яка, однак, не забула зауважити, що визнання Нобелівським комітетом заслуг Обами в справі світу також є закликом до всіх світових лідерів продовжувати "рух до роззброєння, поки ще не плідне".
Уряд де-факто Гондурасу в особі голови МЗС країни Карлоса Лопеса (Carlos Lopez) вітало присудження премії північноамериканському лідеру, підкресливши, що "це не тільки велика честь для президента, але і для усього народу Сполучених Штатів, а також визнання цінностей, які роблять цю країну прикладом для всього світу ".
Зі словами привітання виступив і обраний президент Гондурасу Мануель Селайя, повалений в результаті військового перевороту в червні цього року і таємно який повернувся в столицю країни Тегусігальпу 21 вересня. "Я вважаю, що в першу чергу треба привітати тих, хто присудив премію (Обамі) з правильним вибором", - заявив Селайя.
У позитивному ключі висловився і генеральний секретар Організації американських держав (ОАД) Хосе Мігель Інсульса (Jose Miguel Insulza).
У той же час глава МЗС Венесуели охарактеризував присудження Нобелівської премії світу Обамі як "несподіване" і закликав президента США довести мирні наміри, відмовившись від використання військових баз в Колумбії, на яке американські військові отримали право за двосторонньою угодою, укладеною в серпні цього року.
Ще більш жорстко висловився представник уряду Куби Нельсон Лабрада (Nelson Labrada), який виступив перед іноземними журналістами на прес-конференції, присвяченій наслідкам економічної блокади країни, розпочатої Вашингтоном понад півстоліття тому.
"Мені не зрозуміло, які були підстави для присудження цієї премії світу. Думаю, що це має бути пов\'язано з виступами Обами. І це незважаючи на те, що американські війська досі не покинули Ірак, і зростає чисельність американських солдатів і число жертв в Афганістані ", - цитує агентство слова Лабради.
У свою чергу директор урядового інтернет-ресурсу Cubadebate Ренді Алонсо (Randy Alonso) опублікував статтю, в якій піддав критиці присудження "спірної премії" Обамі, у якого за плечима "ледве є 9 місяців перебування при владі і дуже мало конкретних досягнень", повідомляє ТСН.
Аргентинський письменник, архітектор і активіст боротьби за мир Адольфо Перес Есківель (Adolfo Perez Esquivel), що став лауреатом Нобелівської премії миру в 1980 році, вважає, що "ця нагорода може посилити правління Обами". За його словами, Обама "досі він не зробив практично нічого з того, що пропонував, що робить очевидним той факт, що він увійшов у державну владу, але не отримав влади реальної". Есківель також відзначив провали миротворчих починань Обами, головним з яких, на його думку, було те, що президент США "хотів закрити в\'язниці Гуантанамо (на Кубі) і Абу-Грейб (у Іраку), і не зміг".
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає