Українка Олена Боднар, що живе в США, увійшла до числа лауреатів альтернативної премії IgNobel, або "Шнобелівської" премії, передає Бі-бі-сі. 

Українка отримала приз в області охорони здоров\'я за ліфчик, половинки якого при необхідності можуть перетворюватися на респіратори. "На цю думку мене навела аварія на Чорнобильській АЕС, - сказала вона. - Таким чином, респіратор завжди буде поряд".

"Шнобелівську" Премію миру цього року отримала група швейцарських дослідників, які намагалися визначити, якою пивною пляшкою краще отримати по голові - порожньою або повною. "Порожні пляшки міцніше повних, - заявили дослідники. - Разом з тим, і порожні і повні пляшки теоретично здатні пошкодити череп людини".

Приз в області математики дістався керівникові національного банку Зімбабве Гідеону Гоно, який випустив банкноти номіналом від одного цента до 100 трильйонів доларів. Таким чином "шнобелівський" комітет відзначив його за те, що він "дав людям простій спосіб щодня вправлятись з широким спектром цифр". 

Британські вчені отримали приз в області ветеринарної медицини. Кетрін Дуглас та Пітер Роулінсон з університету Ньюкасла удостоїлися нагороди за дослідження, в ході якого було встановлено, що корови з кличками дають більше молока, ніж їх безіменні родичі. 

Вкрай актуальний в 2009 році приз в області економіки присуджений керівникам та аудиторам чотирьох ісландських банків: Kaupting bank, Landsbanki, Glitnir bank та Центробанку Ісландії. Вони отримали його за те, що "продемонстрували, як маленькі банки можуть дуже швидко перетворюватися на величезні банки і навпаки, а також за демонстрацію того, що подібні речі можуть відбуватися зі всією національною економікою".

Літературну премію доведеться розділити всім поліцейським Ірландії, які виписали близько 50 штрафів водієві на ім\'я "Права Язди", що по-польськи означає посвідчення "водія". 

Премію по біології отримала група японських дослідників, які встановили, що об\'єми харчових відходів можна скоротити на 90%, завдяки бактерії, що витягує з екскрементів панди. 

Лауреатом премії в області медицини став американський лікар Дональд Унгер, який щодня протягом 60 років хрустів суглобами пальців своєї лівої руки (але ніколи - правою), щоб перевірити, чи приводить це до артриту. "І ось через 60 років я подивився на свої пальці і не знайшов ані найменших ознак артриту, - розповів 83-річний дослідник. - Тоді я підняв очі на небо і сказав: матуся, як же ти помилялась!" 

Також американським вченим дістався приз в області фізики - за з\'ясування питання, з якої причини вагітні жінки примудряються утримувати рівновагу. 

А лауреатами премії в області хімії стали мексиканські дослідники, що отримали алмази з текіли. 

Церемонія нагородження за традицією пройшла в американському Гарвардському університеті, повідомляє РБК Україна. По-своєму престижна гумористична премія IgNobel вручається за наукові досягнення, які "спочатку смішать людей, а потім примушують їх задуматись".