Особливості українського законодавства дозволяють виділяти землю в обхід сільських рад, якщо ділянки знаходяться поза межами сіл. У результаті, наділи отримує не громада, а «потрібні» люди. До прикладу, як львів'янин Михайло Говорін, який через свого знайомого, а нині першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Полякова, отримав декілька ділянок поблизу Луцька.
Через незрозуміле і непрозоре земельне законодавство на Волині, та й в Україні загалом, – земельний колапс. Місцеві громади не можуть користуватися угіддями, які є на їхній території, бо земля за парканом крайньої сільської хати – власність держави. Розпоряджається ними не сільська рада, а місцевий Держгеокадастр. При чому так, як його керівництво вважає за потрібне, подекуди відверто «дерибанячи» землю та роздаючи її за хабарі.
Одна з шахрайських схем доволі поширена і на Волині. Суть її полягає в тому, що кожен громадянин України має право отримати в особисте користування 2 гектари землі. За символічну суму людей просять написати заяву-прохання, а далі Держгеокадастр приймає рішення про виділення «звичайним селянам» ділянок. Після чого десятки ділянок по 2 гектари переоформляють на потрібну людину чи організацію, яка таким нехитрим способом отримує у своє користування десятки, а то й сотні гектарів землі.
Саме так на Волині за згоди очільника обласного Держгеокадастру Василя Василенка віддали більше сотні гектарів селянський земель у чужі руки. Після того, як депутати звернулись до міністра з проханням звільнити корумпованого чиновника, його позбавили посади. Проте знайшлися послідовники його «світлої справи», які і далі дерибанять недешеву землю.
Гектари під Луцьком поблизу Стиру
Ділянки під Луцьком, поблизу Стиру, відноситься до Боратинської сільської ради. Але враховуючи, що вони знаходиться за селом, то розпоряджається ними регіональне управління Держгеокадастру. Можливо, саме тому так сподобалась ця земля Михайлу Говоріну. Адже нинішній виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолій Поляков – засновник фірми, в якій Говорін є керівником.
Відповідно до щорічної декларації, Анатолій Поляков у 2016 році отримав 18,5 тисяч гривень зарплати від ТзОВ «Юридично-землевпорядна фірма», керівником якої є саме пан Говорін, який отримав землю під Рованцями. Зауважимо, що обоє – львів’яни, як і сама фірма.
Отож, як отримати Михайлу Говоріну недешеву земельну ділянку? Елементарно – частинами, які попередньо оформлять, як повідомляють джерела, на учасників АТО. З публічної кадастрової карти стає відомо, що 23 червня для ведення особистого селянського господарства через приватного нотаріуса Тетяну Ариванюк Ігор Масний, Олександр Волохатий та Сергій Фураєв зареєстрували по 2 гектари на території Боратинської сільської ради; ще 1,4 гектари виділили Олександру Кондисюку. Проте вже 10 липня всі вищезгадані ділянки через нотаріуса Головача переоформили на вже знайомого нам Михайла Говоріна.
В той час, коли Василь Василенко безуспішно намагається через суд повернутись на посаду очільника Держгеокадастру, його перший заступник не втрачає часу та практикує схеми «шефа». При тому, що сотні бійців АТО досі не можуть отримати ділянки через блокування та зловживання керівництва Держгеокадастру.
Коментарі
коментарів немає