У п’ятницю, 15 вересня Кабінет міністрів України планує розглянути проект державного бюджету на 2018 рік і направити його до Верховної Ради. Заздалегідь вже відомі кілька ключових параметрів держбюджету-2018
Проект держбюджету був переданий до секретаріату уряду 6 вересня. Міністр фінансів Олександр Данилюк запевнив, що в проекті вдалося скоротити дефіцит держбюджету до 2,4%, а доходи зведеного бюджету повинні перевищити 1,03 трильйона гривень. Відзначимо, що цей показник перевищив 1 трильйон вперше в історії України.
Віце-прем’єр Павло Розенко раніше анонсував ще один з найважливіших бюджетних показників – розмір мінімальної зарплати, яка має бути встановлена з 1 січня 2018 року. Уряд розраховує, що Верховна Рада затвердить розмір мінімальної зарплати на рівні 3723 гривні. Передбачено зростання мінімальних зарплат і в наступні роки: з 1 січня 2019 року – до 4173 гривні, з 1 січня 2020 року – до 4425 грн. До того ж, в освітню реформу вже закладено підвищення мінімального посадового окладу для педагогів.
Такі дії Кабміну знову спрямовані на виведення зарплат з тіні і збільшення доходів бюджетників. До збільшеної мінімальну зарплату підтягнуться і показники прожиткового мінімуму. Їх використовують для розрахунку мінімальної пенсії, стипендій, допомоги по безробіттю, допомоги для сімей з дітьми та інших соціальних виплат.
Швидше за все, зростуть і суми обов’язкових платежів для фізичних осіб – підприємців. У грудні 2016 року розмір обов’язкового Єдиного соціального внеску для ФОП і СПД був встановлений на рівні 22% від мінімальної зарплати. Тобто при збільшенні мінімальної зарплати до 3723 гривень щомісячний розмір ЄСВ для ФОП 2-й і 3-й групи повинен вирости до 819,06 гривень, а для першої групи – до 409,53 гривні.
Коментарі
коментарів немає