Вчені розробили метод хімічного аналізу, за допомогою якого можна спостерігати передачу великих обсягів життєво важливої інформації між бактеріями, яку вони виробляють, виділяючи складні хімічні сполуки; метод може бути використано для лікування маси захворювань, від раку до діабету і алергії, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Nature Chemical Biology.
Бактерії, що живуть великими колоніями, виділяють в навколишній простір хімічні сполуки, які дозволяють оточуючим їх мікроорганізмам зрозуміти, що зараз не найкращий період для відтворення, тому що комусь у колонії потрібні живильні речовини, або навпаки, десь поруч з\'явилося джерело їжі .
Існує маса інших хімічних сигналів, що виділяються бактеріями і запускають самі різні хімічні процеси в навколишніх мікроорганізмах. До цих пір вчені фокусували свою увагу на якому-небудь одному хімічному сигнал, який бактерії одного й того ж виду передають один одному.
Петер Доррештайн (Peiter Dorrestein) і його колеги з Каіфорнійского університету в Сан-Дієго вперше зуміли проаналізувати десятки фізіологічно активних речовин, які бактерії різних видів виділяють в один і той же час для обміну інформацією.
"Насправді, обмін інформацією між бактеріями відбувається не за допомогою якоїсь однієї молекули у фіксований проміжок часу, а набагато більш складним чином, і в ньому бувають задіяні 10, 20 або навіть 50 різних хімічних компонентів одночасно", - прокоментував свою роботу Доррештайн, слова якого наводить прес-служба університету.
Завдяки новому методу, вчені тепер мають можливість аналізувати відразу велика кількість хімічних компонентів, що виділяються бактеріями в той чи інший проміжок часу.
Розробка вчених базується на відомому методі мас-спектрометрії, поєднаному з лазерною установкою. Цей метод має на увазі м\'яке випаровування органічних молекул з їх подальшим частковим руйнуванням, в результаті чого вони набувають електричний заряд. Комбінація маси фрагменту органічної молекули і його заряду може бути згодом визначена за допомогою мас-спектрометра і таким чином встановлена природа вихідної молекули, повідомляють РІА Новини.
Вчені сподіваються з часом розробити якийсь "словник" - комп\'ютерну модель, за допомогою якої можна було б визначати, що саме означають сигнали, які подають один одному бактерії. Крім того, це дозволить зрозуміти, як відбувається взаємодія бактерій з клітинами людського організму, в якому кількість клітин мікробів у 10 разів перевищує кількість клітин самого тіла.
Це дозволить розробити нові типи лікарських препаратів, за допомогою яких можна буде природним чином стимулювати роботу імунної системи людини або запобігати поширення інфекцій.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає