Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація випустили сьому щорічну доповідь присвячену веденню бізнесу у світі - "Duing Business-2010: Reforming throgh Difficult Times" ( "Ведення бізнесу-2010: Проведення реформ у важкі часи"). Особливе зацікавлення у цьому дослідженні представляє рейтинг який відображає легкість ведення бізнесу у 183 країнах світу.
Склад першої десятки не змінюється вже кілька років поспіль. Перше місце четвертий рік поспіль посідає Сінгапур, послідовно проводить реформи полегшують умови для бізнесу. У трійці лідерів також Нова Зеландія і Гонконг. Серед аутсайдерів, зазвичай, країни Африки - Гвінея-Бісау, ДР Конго і ЦАР.
За активністю реформ нормативно-правого регулювання підприємницької діяльності вперше в дослідженні лідирує Східноафриканська країна - Руанда, яка здійснила 7 реформ за минулий рік. Там тепер можна почати бізнес за три дні (раніше 2 тижні), пройшовши всього 2 процедури (раніше - 8). Загалом же реформи були проведені в 131 країні (70% від 183 країн), що є рекордом за всі роки публікації цієї доповіді.
У рамках дослідження "Ведення бізнесу" аналізуються формальні правила, що регулюють підприємницьку діяльність в країні протягом усього циклу ділової активності підприємств, включаючи порядок створення та безпосередньої роботи, проведення зовнішньоторговельних операцій, сплату податків і, нарешті, ліквідацію підприємств.
Випереджає Україну, Узбекистан і Таджикистан - Росія, та займає в рейтингу 120 рядок. Грузії вдалося наблизитися впритул до лідерів і зайняти 11 місце.
Дослідження спирається на фактичні дані і має кілька важливих для розуміння обмежень. По-перше зібрана інформація відображає ситуацію в найбільшому місті країни і може не відповідати ситуації в регіонах. По-друге, збирається інформація про конкретну організаційно-правову форму (в основному про товариство з обмеженою відповідальністю певного розміру). По-третє, транзакції, які розглядаються у дослідженні, зачіпають певний перелік питань і можуть не відображати всього спектру проблем, з якими стикаються підприємці, тобто такі як корупція, наприклад. По-четверте, тимчасові рамки оцінюються опитаними експертами. Нарешті, передбачається, що підприємство має у своєму розпорядженні повну інформацію про вимоги законодавства і не витрачає зайвий час при проходженні законних процедур, повідомляє .kancport.com.ua.
До проведення дослідження залучаються понад 8000 місцевих експертів по всьому світу, в тому числі юристи, бізнес консультанти, бухгалтери, експедитори і, звичайно ж, чиновники. Дані отримані від експертів ретельно перевіряються. Плюс до цього для останнього звіту члени команди "Duing Business" відвідали 43 країни, щоб додатково перевірити дані й залучити нових респондентів для майбутніх досліджень.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає