Вчені знайшли ген, видалення якого має антидепресантний і транквілізаторний ефект, зменшує тривожність і схильність уникати відкритого простору.

У своєму експерименті автор дослідження Елізабет Барбієр і її колеги з Мерілендську університету в США заблокували роботу гена PKCI/HINT1 у мишей, після чого вивчили їхню поведінку. Помітне покращення їх настрою, порівняно з нормальними мишами, говорить про те, що цей же ген може відігравати важливу роль в регулюванні і душевного стану людей, пишуть вчені в своїй статті у журналі BMC Neuroscience.

Фізіологічні причини, які призводять до погіршення настрою, що спостерігається під час депресії та інших видах розладів, вченим поки до кінця не відомі. Вважається, що вони являють собою комбінацію спадкових факторів, зміни кількості нейромедіаторів в головному мозку, зміни нейроендокринних функцій і психологічних факторів.

Учені поки не можуть сказати, який молекулярний механізм поліпшення настрою тварин в результаті блокування роботи гена PKCI/HINT1, однак вважають, що білок, що синтезується за допомогою цього гена, може стати однією з терапевтичних мішеней для антидепресантів та інших препаратів, призначених для лікування розумових розладів .

Крім того, автори публікації вважають, що миші із заблокованим геном PKCI/HINT1 можуть використовуватися як модельні тварини для вивчення маніакального синдрому у людей, що характеризується розумовим божевіллям і пристрастю до чого-небудь.

Відзначимо, нещодавні дослідження німецьких учених на мишах дозволили довести на молекулярному рівні, що дитячі травми негативно впливають на розумові здібності та поведінку протягом усього життя.