Міжнародні зусилля з протидії морського розбою у берегів Сомалі призвели до зменшення числа захоплень торгових суден у цьому районі, хоча кількість спроб нападів піратів продовжує рости, говориться в доповіді генерального секретаря ООН Пан Гі Муна Раді безпеки ООН, який поширений в штаб-квартирі ООН в Нью -Йорку.
Передбачається, що він буде розглянутий під час відкритого засідання Ради безпеки в майбутню середу.
"За останні 11 місяців спільні зусилля міжнародних ВМС, що діють біля узбережжя Сомалі, значно активізувалися. В результаті кількість інцидентів, пов\'язаних з піратством і озброєного розбою на морі в цьому регіоні, відчутно зменшилася", - наголошується в документі.
Разом з тим, згідно зі статистичними даними, наведеними в доповіді, протягом 2008 року з усього світу надійшли повідомлення про 306 піратських інциденти, 136 з яких відбулися в районі Східної Африки. У період з 1 січня по 30 вересня 2009 року надійшли повідомлення про 300 інциденти в усьому світі, з яких 160 відбулися в районі Східної Африки.
Всього, як зазначається в доповіді генсека, у водах біля узбережжя Сомалі з початку року було захоплено 34 судна, взято в заручники 450 моряків. При цьому станом на 27 жовтня 2009 року було захоплено вісім суден і взято в заручники 178 моряків.
Генсек відзначив важливість антипіратських військово-морських операцій, що проводяться як коаліційними силами (операція Євросоюзу "Аталанта", операція НАТО "Морський щит"), так і скоординованих дій окремих держав. За оцінкою генсека, міжнародна координація досягла досить високого ступеню, як у сфері фізичного захисту торгових суден на морі, так і в юридичному переслідуванні осіб, підозрюваних в піратстві. Разом з тим, він закликав посилювати міжнародне співробітництво з цих напрямків.
"Завдяки зусиллям держав, які розгорнули морські судна і військові літальні апарати для боротьби з піратством і озброєного розбою на морі біля узбережжя Сомалі, а також підвищення рівня власного захисту суден, що прямують через цей район, значно скоротилося число успішних актів піратства і озброєного розбою на морі в цьому регіоні, особливо в Аденській затоці ", - говориться в доповіді.
Генсек також звернув увагу на необхідність не тільки викорінення самого піратства, але й рішення більш довгострокових проблем, які створюють умови для процвітання морського розбою - стабілізації ситуації в самій країні, яка вже майже два десятиліття знаходиться в стані фактичного безвладдя, повідомляють РІА Новини.
"Піратство є одним з симптомів більш серйозної проблеми, яка існує в Сомалі на суші, і ... єдиний надійний спосіб її вирішення полягає у налагодженні ефективного управління, формуванні правоохоронних органів і органів безпеки і створення альтернативних джерел існування в Сомалі з метою забезпечення стабільного і загального економічного зростання ", - підкреслює генсек ООН.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає