Державні організації та установи Росії і Криму користувалися програмним забезпеченням «Microsoft Corp», незважаючи на санкції.

Про це повідомляє «Korespondent.net».

Акти купівлі-продажу в офіційних документах з бази даних російських держзакупівель демонструють, наскільки іноземні уряди і фірми обмежено виконують режим санкцій, накладений на РФ за анексію Криму.

У Microsoft стверджують, що софт продавали через третіх осіб, і журналісти не мають доказів того, що компанія постачала продукти безпосередньо підсанкційним організаціям.

"Microsoft прихильна дотриманню вимог законодавства, і ми розслідуємо цю проблему. У нас надійні процеси дотримання торгових норм у всьому світі, щоб гарантувати, що наші партнери дотримуються всіх умов, включаючи негайне припинення ймовірних незаконних продажів партнерами, а також рішучих заходів щодо запобігання доступу підсанкційних клієнтів до використання наших продуктів і послуг", - повідомили в Microsoft.

Тим часом, люди, які брали участь в п'яти підозрілих транзакціях, підтвердили агентству, що софт все ж був придбаний. За підрахунками журналістів, Microsoft продала в РФ і Крим більш як 5000 продуктів на мільйон доларів.

"Сума відносно невелика, але такий софт життєво важливий для багатьох фірм і організацій в Росії і Криму. В базу даних також не належать приватні компанії, тому масштаб проблеми може бути набагато більший", - зазначили автори розслідування.

У списку покупців ПО Microsoft - військовий концерн Алмаз-Антей, Федеральна автономна установа Головне управління державної експертизи РФ, Рятувальний центр Міноборони РФ в Криму та інші.

В одному з епізодів обходу санкцій в червні 2016 року завод "Море" в Криму придбав 150 ліцензій Windows Server, SQL Server і MS Office у зареєстрованої в Москві фірми ТОВ Веб-Потік. "Якби ми купили безпосередньо у Microsoft, були б санкції. Але не було жодних проблем з купівлею у російської фірми", - розповів Reuters працівник корабельні.