Медики з ВООЗ дізналися, що стрес на роботі може призвести до розвитку фізичних і психічних розладів, зловживання алкоголем або іншими психоактивними речовинами, прогулів і зниження продуктивності праці.

Про це повідомляє “Народна Правда

Такі результати нового дослідження, проведеного під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Робота була опублікована напередодні Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначається 10 жовтня. Цього року тема даного міжнародного дня – «Психічне здоров’я на робочому місці».

У числі найбільш поширених порушень психічного здоров’я – депресія і тривожні розлади. У всьому світі на депресію, яка є однією з провідних причин інвалідизації, фіксують у понад 300 млн осіб. Понад 260 млн осіб живуть з тривожними розладами. Ці стани негативно позначаються на працездатності людей і знижують їх продуктивність.

В порівнянні з іншими захворюваннями, негативні наслідки депресії і тривожних розладів для роботодавців та економіки в цілому на 30% вище. Згідно з дослідженням ВООЗ, пов’язане з депресією і тривожними розладами зниження продуктивності праці щорічно обходиться світовій економіці в 1 трлн доларів США. Тільки в Європейському регіоні цей показник становить 140 млн дол.

Агентство охорони здоров’я ООН відзначає, що ризики для психічного здоров’я трудящих включають недостатню комунікацію, обмежену участь в прийнятті рішень або низький контроль над областю роботи, низький рівень підтримки співробітників, негнучкий робочий графік, нечіткі завдання або організаційні цілі та ін.

У той же час там, де роботодавець створює сприятливу обстановку і підтримує працівників з психічними розладами, продуктивність праці підвищується.