Вчора ціни на золото знову відновили свій максимум, піднявшись вище за позначку 1140 дол./унція. Приводом для подальшого зростання ціни на цей дорогоцінний метал послужило здешевлення американської валюти, що торгується поблизу 1,5 дол./євро.

Котирування ф\'ючерсів з постачанням в грудні виросли на 22,5 дол., і зуміли відновити свій попередній максимум. Причому експерти сходяться на думці, що надалі зростання цін на золото продовжиться, передає CNN.

Ведучий ринковий стратег брокерської компанії Lind-Waldock Блейк Робен вважає, що багато в чому подорожчання золота викликане політикою Китаю та Індії, які продовжують нарощувати запаси цього дорогоцінного металу. Свою роль грає і м\'яка монетарна політика ФРС США, каже експерт.

"Американський Центробанк поки не збирається змінювати свою монетарну політику, а владі США так і не можуть розібратися з фінансовою ситуацією в країні і дефіцитом бюджету. Поки присутні ці два фактори, ціни на золото продовжать рости", - запевняє Блейк Робен.

Схожої точки зору дотримується і менеджер Van Eck Global International Investors Gold Fund Джо Фольстер. За його словами, рекордне зростання цін на золото зумовлене спекулятивною настроєм інвесторів, які намагаються застрахувати свій капітал від інфляційних і валютних ризиків. "Учасники ринку не дуже задоволені політикою ФРС США, тому вони намагаються застрахувати свій капітал від різних ризиків, у тому числі від здешевлення долара", - говорить експерт.

У свою чергу експерти Bank of Nova Scotia ScotiaMocatta вважають, що унція золота може подорожчати до 1400 дол. вже наступного року. Причина - зростання привабливості цього дорогоцінного металу для інвесторів. "Золото переживає дуже цікаві часи, але на ціну впливає безліч факторів, деякі з яких суперечать один одному, наприклад, дефляція і в той же час побоювання різкого зростання інфляції", - йшлося у звіті банку.

За оцінками експертів, після майже катастрофічних подій останнього року різке зростання цін на золото, що почалася в березні, виглядає перебільшеним. Правда, при цьому подорожчанню золота можуть сприяти ознаки нестабільності на фінансових ринках, повідомляє РБК Україна.

Крім того, трейдери також очікують, що Центробанки незабаром знову почнуть скупку золота для збільшення і диверсифікованості своїх резервів. Наприклад, Тайвань (що володіє четвертими в світі за величиною валютними резервами), заявив, що збирається нарощувати частку золота у своїх резервах. А Піднебесна повідомила ще у квітні, що за останні 6 років частка золота в її резервах виросла на 75%. Китай вступив в переговори з МВФ про покупку деякої кількості золотих злитків фонду, тому що Пекін прагне до перекладу частини своїх резервів, які становлять більш як 2 трлн дол, у валюту, відмінну від долара США.

Схожої політики дотримується й Індія, яка наприкінці жовтня купила у Міжнародного валютного фонду 200 тонн золота.