Останні події під Верховною радою у Києві викликали неабиякий ажіотаж. Мережі рясніють повідомленнями та обуренням діями силовиків, які застосовують силу до мирних мвтингувальників.
Нагадаємо, 17 жовтня, під Верховною Радою розпочався мітинг, учасники якого вимагають скасування депутатської недоторканності, внесення змін у виборче законодавство, а також створення Антикорупційного суду.
Вже сьогодні спецпризначенці почали наступ на намети на вулиці Грушевського з боку рогу вулиці Шовковичної та Грушевського. Правоохоронці підбігли до перших наметів, але активісти почали відбиватися.
Волинь однією із перших відреагувала на протиправні дії силових структур і вже близько 21 години поблизу будівлі Волинської обласної ради почали збиратися політики, депутати, громадські активісти, представники засобів масової інформації.
«Петро Порошенко запевняв, що з повагою ставиться до протестувальників, попри це силовики почали бити людей. 11 людей, серед них є й атовці, затримали. Відпустили, тільки коли піднялася тривога. Влада випробовує терпіння людей», - прокоментував останні події громадський активіст, колишній боєць АТО Богдан Пташник.
Біля приміщення облдержадміністрації кілька десятків людей, однак всередину вони потрапити не можуть. Після недовгих перемовин присутні все ж заходять до малого залу Волинської обласної ради.
«Ми зібралися тут не задля піару, а для того, щоб сказати своє рішуче «ні» таким діям представників правоохоронних органів, які думають, що можуть застосовувати силу проти мирних мітингарів», - зауважив депутат обласної ради Костянтин Зінкевич.
Дещо пізніше у залі зявляються голова облдержадміністрації Володимир Гунчик і начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига.
«Я проти будь-яких силових методів щодо мирних мітингарів», - запевняє Володимир Гунчик. В свою чергу керівник волинського главку Національної поліції повідомив, що волинських правоохоронців у Києві немає.
Дебати тривали близько години. На завершення учасників акції запевнили, що передадуть центральній владі їхню вимогу про недопустимість силових методів впливу щодо мітингувальників, після чого присутні почали розходитись.
ПЕТРО СОСНИЦЬКИЙ
Коментарі
коментарів немає