Конституційний суд (КС) РФ заборонив застосовувати смертну кару в Росії і після 1 січня 2010 року, коли закінчується введений в країні мораторій на застосування вищої міри покарання.Відповідне визначення КС оголосив у четвер, 19 листопада. "Це визначення остаточне і оскарженню не підлягає", - сказав голова КС Валерій Зорькін.
Відповідно до визначення Конституційного суду, запровадження з 1 січня 2010 судів присяжних на всій території РФ не створює можливості призначення страти, заявив суддя. Постановою суду, мораторій на смертну кару продовжений до ратифікації РФ протоколу про її скасування.
"Протягом 10 років у РФ діє комплексний мораторій на страту. За цей час сформувалися стійкі гарантії права не бути підданим смертній карі й склався легітимний конституційно-правовий режим, у рамках якого - з урахуванням міжнародно-правової тенденції і зобов\'язань, взятих на себе Росією, - відбувається незворотний процес, спрямований на скасування смертної кари як виняткової міри покарання, що носить тимчасовий характер і розрахований лише на деякий перехідний період ", - йдеться у визначенні Конституційного суду.
Мораторій на страту було введено десять років тому до того часу, поки на всій території Росії не почнуть працювати суди присяжних. Зараз тільки в одному регіоні Росії - в Чеченській Республіці - немає суду присяжних. Тут його планується ввести з 1 січня 2010 року.
Нагадаємо, за даними соціологів, у даний час допустимою страту вважають 56% громадян РФ. За їхніми словами, лише крайня міра покарання зможе зменшити кількість тяжких злочинів у країні.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає