Прототип мобільного телефону, що працює на газованій воді, був розроблений лондонським дизайнером китайського походження Дайцзи Чжен (Daizi Zheng) для компанії Nokia. 

По мірі вироблення ресурсу залитої в телефон рідини, біо-батарея пристрою генерує електроенергію з цукру, що міститься в напої, розкладаючи його на кисень і воду. 

Рідка біо-батарея здатна протриматися в три-чотири рази довше звичного літієвого акумулятора, до того ж вона екологічно безпечна, стверджує авторка телефону.

У жовтні минулого року компанія Toshiba випустила перший комерційний мобільний пристрій на паливному елементі, під назвою Dynario, повідомляють Подробиці. Він призначалося для підзарядки мобільних телефонів і плеєрів через USB-роз'єм. 

У пристрої від Toshiba була застосована технологія прямого метанольного паливного елементу (DMFC - Direct Methanol Fuel Cell), яка дозволяє конвертувати в електрику енергію хімічної взаємодії метилового спирту високої концентрації, води і кисню, і це його основна відмінність від нового апарату.

Проте, ще в 2006 році група мікробіологів з Бірмінгемського університету змусила групу бактерій Escherichia coli переробляти в електрику відходи цілої шоколадної фабрики. Правда, електрики, виробленого "живим" паливним елементом, вистачило тільки на те, щоб привести в рух невеликий вентилятор.