Нові дані про кількість загиблих надходять з Гаїті, де 13 січня стався руйнівний землетрус. Число жертв стихії може досягти 200 тис. чоловік. Таку цифру назвав сьогодні міністр внутрішніх справ Гаїті Поль Антуан Бьен-Еме.

"Рятувальникам вже вдалося витягти з-під завалів близько 50 тис. тіл загиблих, і ми очікуємо, що кількість загиблих у результаті складе від 100 тис. до 200 тис. осіб", - передає Reuters слова П.А.Бьен-Еме.

Раніше повідомлялося, що на Гаїті виявлено тіла 9 тис. загиблих у результаті руйнівного землетрусу. Такі цифри озвучив заступник генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй (ООН) Джон Холмс. "Нам вдалося витягти 9 тис. тіл загиблих", - передає Associated Press слова Дж.Холмса. Однак, за його словами, кількість загиблих значно зросте. За словами Дж.Холмса, на околиці міста будуть викопані братські могили, де поховають всіх загиблих. Раніше стало відомо, що в результаті землетрусу, що стався напередодні, загинули 22 співробітника місії ООН і ще 56 отримали поранення.

Серед жертв є й високопоставлені чиновники ООН. Зокрема, серед загиблих - спеціальний представник генерального секретаря ООН Пан Гі Муна Хеді Аннабі. У момент землетрусу він проводив переговори з китайською делегацією в готелі "Крістоф", в якій була розквартирована місія ООН в Порт-о-Пренс.

Серед інших жертв трагедії - 12 бразильських миротворців, які входили до складу контингенту ООН в республіці. У країні тривають рятувальні роботи. Допомога республіці вже висловили готовність надати десятки країн. ООН розпочала програму зі збору 550 млн дол. для допомоги Гаїті. "У сформованій ситуації необхідний екстрений збір коштів на забезпечення медикаментами, водою і продовольством постраждалих від руйнівного стихійного лиха. Часу критично не вистачає, тому кошти необхідно зібрати якомога швидше", - заявив сьогодні координатор управління з надзвичайної допомоги ООН Джон Холмс. Як вже повідомлялося, для відновлення республіки Гаїті після руйнівного землетрусу ООН має намір виділити 10 млн дол.

Крім того, ООН направить на острів групу з координації гуманітарної допомоги. Кошти будуть виділені з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації. У рятувальній операції на Гаїті візьмуть участь близько 3 тис. військовослужбовців місії ООН і співробітників міжнародних поліцейських сил, що знаходяться в даний час в столиці Республіки Гаїті м.Порту-о-Пренс. Свою підтримку готовий надати і Міжнародний валютний фонд. МВФ виділить 100 млн дол. на ліквідацію наслідків руйнівного землетрусу на Гаїті. За словами голови організації Домініка Стросс-Канна, в даний час МВФ працює спільно з іншими міжнародними агентствами, щоб якомога швидше надати допомогу країні. Гроші будуть виділені в рамках вже існуючої програми МВФ на Гаїті. Світовий банк також оголосив про виділення 100 млн дол. допомоги Гаїті. Аналогічний обсяг коштів має намір зібрати і Президент США Барак Обама, який при цьому додав, що з часом ця сума буде збільшена.

Відзначимо, що експерти-сейсмологи протягом багатьох років попереджали про можливість руйнівного землетрусу на Гаїті, і нинішні події практично не здивували геологів, знайомих з ситуацією в регіоні, повідомляє РБК Україна. Так, в останній раз тривожний сигнал пролунав в 2008 р., коли п'ятеро вчених на 18-й Карибській геологічній конференції назвали південну половину о.Еспаньола (де розташована столиця Гаїті м.Порту-о-Пренс) зоною "великої сейсмічної загрози".

Нагадаємо, 13 січня на Гаїті сталася серія руйнівних землетрусів. Підземні поштовхи досягали 7 балів, значно зруйнувавши столицю Республіки Гаїті м.Порту-о-Пренс і прилеглі території. Попередній великий землетрус в районі о.Еспаньола відбулося в 1946 р. Тоді підземні поштовхи силою в 8 магнітуд за шкалою Ріхтера викликали цунамі і залишили без даху над головою 20 тис. чоловік. У районі ж Порт-о-Пренса нинішній землетрус став найпотужнішим за останні більш ніж 200 років, останні згадки про подібні потужних поштовхів відносяться до 1770 р.