У передмісті Каїра міська влада сорок років тому виділила місце для проживання спеціальної касти людей, яка споконвіку займається в Єгипті утилізацією сміття. Район отримав назву міста сміттярів Манш-Насир - зараз у ньому проживає 40 000 коптів-християн, професія яких - збір і переробка побутових відходів. 
З найдавніших часів це питання взято під контроль держави і комунальних служб - тому що для природних умов Північної Африки надзвичайно важливою умовою нормальної життєдіяльності населення є стабільна екологічна рівновага.

 Уявіть собі, справжнє місто розміром з Котовськ, в два рази перевищує за розмірами і населенню місто Южне. Тут всі житлові приміщення розміщені вище другого поверху - а перше використовується для сортування та утилізації сміття. Харчові відходи йдуть на корм домашнім тваринам, відходи що переробляються здаються на виробництво, що не підлягають переробці спалюються прямо тут, у Місті сміттярів. 
Така середньовічна система утилізації побутових відходів раніше існувала по всьому світу - зокрема, в дореволюційній Одесі поширена була діяльність по збору старих речей. Більш того, саме в Одесі вперше на території Російської імперії були запущені потужності полей зрошення, призначені для переробки органічних відходів.

У радянський час утилізації сміття також приділялася велика увага - популяризувалася ідея використання вторсировини, однак справжню революцію в сміттєвому питанні справило масове використання поліетилену та інших матеріалів, не придатних для вторинного використання, екологічно шкідливих і практично не розкладаються в природних умовах.

Кількість сміття зросла в багато разів, а разом з ним дедалі більше болюче реагує на такий стан справ екологія. Стан справ жахливий, а вся сфера утилізації сміття знаходиться в руках приватних осіб. Тільки втручання державних органів здатне запобігти екологічній катастрофі.

Далі буде ...