Пацієнти з діагнозом "рак легенів на ранній стадії" можуть у два рази збільшити свої шанси прожити на п\'ять років довше, якщо кинуть палити, повідомляють британські фахівці в своєму дослідженні, опублікованому в четвер у журналі BMJ.

Дослідники з Університету Бірмінгема під керівництвом Аманди Парсонс (Amanda Parsons) проаналізували понад 200 існуючих досліджень тривалості життя пацієнтів, у яких рак легенів виявили на ранній стадії.

"Ми розглянули результати 10 оглядових досліджень, і всі вони показали, що для людей, що продовжують курити після діагностування раку легенів на ранній стадії, ризик рецидиву, додаткового вогнища пухлини, а також загальний рівень смертності вищий, ніж для тих, хто відмовляється від тютюну" , - пишуть вчені.

Побудувавши таблиці смертності для гіпотетичної групи з 100 пацієнтів у віці 65 років (на людей старше 60 припадає 80% всіх діагнозів цього захворювання), вчені підрахували, що приблизно дві з трьох чоловік, які продовжують курити після діагнозу, не доживають до 70 років. Ті ж, хто відмовляється від шкідливої звички, збільшують свої шанси жити довше до 63-70%.

У всьому світі рак легенів - форма раку що найбільш часто виявляється. Вірогідність захворіти для запеклого курця в 20 разів вище, ніж для того, хто ніколи не палив. За даними вчених Російського онкологічного наукового центру, опприлюдненими восени 2009 року, в Росії на рак легенів припадає 28,2% смертей від раку у чоловіків і 6,4% у жінок, повідомляють РІА Новини.

Раніше група тайваньських вчених в статті в журналі Journal of Clinical Investigation довела, що канцероген NNK, що міститься в тютюновому димі, призводить до порушення функцій генів, відповідальних за придушення пухлин у легенях. Однак вплив паління на розвиток захворювання ще належить вивчити.